Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
365 postów 10716 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom "wstęp wzbroniony" Rafał Gan-Ganowicz (1932 - 2002) "Nigdy nie zabiłem człowieka. Zabijałem tylko komunistów"

Najtańszy alkohol w Rosji. W Irkucku 71 ofiar metanolu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Irkucku obowiązuje stan nadzwyczajny. W szpitalach wciąż przebywa kilkudziesięciu pacjentów z objawami zatrucia metanolem.To najtańszy alkohol w Rosji, popularny głównie w najbiedniejszych regionach kraju

 Pierwsze przypadki zatrucia metanolem odnotowano w nocy z 17 na 18 grudnia. Lekarze wyjaśnili, że chorzy wypili alkoholizowany preparat, który zawierał silnie trujący metanol. Jak ustaliła policja, "Bojarysznik" był dość popularnym środkiem zastępczym dla osób uzależnionych, którym nie starczało pieniędzy na wódkę.

                             

Toksykolog Aleksiej Trietiakow tłumaczy, że w większości śmiertelnych przypadków, pacjenci zbyt późno zgłosili się do lekarza. - Nieadekwatna ocena sytuacji przez znajomych lub krewny powodowała, że za późno wzywano karetkę pogotowia. Stąd duża liczba zgonów na przedszpitalnym etapie i w pierwszych godzinach po hospitalizacji - powiedział Trietiakow.

To najtańszy alkohol w Rosji, popularny głównie w najbiedniejszych regionach kraju. Ofiar może być znacznie więcej - mówi się o ponad stu - bo osoby, które trafiły do szpitali są w bardzo ciężkim stanie.

O niewiarygodnym szczęściu może mówić 28- letnia Walentina. Piłam z mężem i jego mamą. Ona zmarła. Do szpitala przywiozła mnie karetka. Nie wiem, co z mężem i gdzie go szukać - opowiada.

                      

 

Władze aresztowały 11 osób. Skonfiskowano kilka ton nielegalnie rozlewanego "Bojarysznika". Jedno z miejsc produkcji znajdowało się na terenie ogródków działkowych.

Tragedia w Irkucku rozpoczęła się w ostatni weekend. Do szpitali zaczęli trafiać mieszkańcy Nowo-Lenino - dzielnicy o niezbyt dobrej opinii. Kobiety i mężczyźni w wieku 30-50 lat spożyli koncentrat "Bojarysznik" zawierający wyciąg z głogu i - jak się okazało - alkohol metylowy, a nie etylowy, jak głosiła etykieta.

Premier Dmitrij Miedwiediew powiedział, że należy zakazać obrotu tego rodzaju produktami lub objąć go kontrolą. Federalna służba ds. nadzoru w sferze ochrony praw konsumentów (Rospotriebnadzor) zaproponowała we wtorek, by w obwodzie irkuckim zabronić sprzedaży alkoholu.

Obrót tzw. preparatami o podwójnym przeznaczeniu zawierającymi spirytus (preparatami leczniczymi, dezynfekującymi, kosmetycznymi) to około 20 proc. całości rynku alkoholu w Rosji - przyznał niedawno wicepremier Aleksandr Chłoponin odpowiedzialny za ten sektor.

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wypili-koncentrat-do-kapieli-nie-zyje-co-najmniej-60-osob,nId,2326461

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/w-irkucku-rosja-71-ofiar-metanolu,2444594,4199

 

 

KOMENTARZE

 • Morderczy głóg! Masowe zgony w Rosji! Zwołano posiedzenie rządu
  http://reporters.pl/wp-content/uploads/2016/12/zatrucie_Rosja.jpg

  http://reporters.pl/4352/morderczy-glog-masowe-zgony-w-rosji-zwolano-posiedzenie-rzadu/
 • Smakosz Bojarysznika
  ocenił wpis na 1 * o rany 8-)))
  trzeźwy ?
 • @Nibiru 20:56:00
  Ach ci naukowcy radzieccy ( ups) - rosyjscy
  Czego to oni nie wymyśla
  Pozdr.
 • @Talbot 20:52:03
  Rosja zapija się na śmierć

  http://polimaty.pl/wp-content/uploads/2015/08/Vodka-540x230.jpeg

  Z dala od zainteresowania mediów, po cichu, w ojczyźnie Puszkina dzieje się dramat. Rosja dosłownie zapija się na śmierć.

  Światowe organizacje takie jak WHO i OECD biją na alarm – w Rosji wskaźnik zgonów, który jest powiązany z napojami wyskokowymi zdecydowanie przebija wszystkie inne badane kraje. Polski alkoholizm przy rosyjskim to – całe szczęście – małe piwo…

  http://polimaty.pl/wp-content/uploads/2015/08/graph-1-page-001.jpg

  Ponad 30% śmierci w Rosji w 2012 roku miało jakiś związek z alkoholem! Wśród mich występowały zatrucia alkoholowe, wypadki, powiązane samobójstwa oraz oczywiście marskość wątroby. W spisie uwzględniono tylko wybrane kraje – Polska wcale nie jest na trzecim miejscu, choć 7% zgonów związanych z alkoholem to wciąż zdecydowanie za duży wskaźnik.

  Choć Rosja to kraj z wielką gospodarką, nie przekłada się to na jakość życia przeciętnego mieszkańca. Świeżo urodzony rosyjski chłopczyk może spodziewać się ledwie 63-letniego życia. Polski noworodek płci męskiej statystycznie pożyje nawet 10 lat dłużej!

  Rosja nieodparcie kojarzy nam się z mocną głową i piciem wódki. Jest w tym sporo prawdy. Ostre pijaństwo jest zakorzenione w tamtejszej kulturze. Wysoka śmiertelność z tym związana towarzyszy Rosjanom już od przynajmniej XIX wieku. Teraz sytuacja jest jeszcze gorsza.

  Wiele złego zrobiła ekonomiczna zapaść po upadku ZSRR. Między 1991 i 2001 rokiem rubel stracił 99% wartości w stosunku do dolara. Mnóstwo Rosjan od problemów finansowych uciekło w alkohol.

  Wódka jest tam bardzo tania. Mocne alkohole w Rosji można kupić (po przeliczeniu) ponad dwa razy taniej niż w Polsce i ponad pięć razy taniej niż w Wielkiej Brytanii. Ekonomista Daniel Treisman zauważył, że w grudniu 1990 roku średnia wypłata pozwalała Rosjaninowi kupować 10 litrów przeciętnej jakości wódki miesięcznie. Cztery lata później mógł sobie pozwolić na prawie 47 litrów!

  Walka z alkoholizmem pozwoliła (podobno, bo to oficjalne doniesienia rządu rosyjskiego – czy są wiarygodne?) obniżyć te porażające statystyki. Jednak nadal można bez wątpliwości stwierdzić, że Rosja tonie w morzu alkoholu.

  Źródło:

  http://qz.com/403307/russia-is-quite-literally-drinking-itself-to-death/
  http://www.sscnet.ucla.edu/polisci/faculty/treisman/Papers/Death%20and%20Prices%20Final%20Sept%2009.pdf
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23316073
  http://www.worldlifeexpectancy.com/
 • W Polsce się nie zapijają na śmierć?
  Piszesz tak, jakby Polacy nie pili. Po tragedii w Irkucku Wł. Putin zadecydował o obniżeniu cen alkoholu sprzedawanego w sklepach. Wniosek z tego, że nie był łatwo dostępny, że władza z alkoholizmem walczy. Może nie tędy droga, ale czy to jest powód do poprawiania sobie samooceny?

  Zajmij żeż się swoimi zapijającymi się na śmierć rodakami, zamarzającymi na ulicach i żebrzącymi po mieszkaniach, a daj spokój Rosjanom.
 • @PiotrZW 21:22:04
  Polski alkoholizm przy rosyjskim to – całe szczęście – małe piwo…

  PRAWDZIWA ROSJA

  Rosja pretenduje do miana obrońcy tradycyjnych wartości. Jak się one mają na jej własnym podwórku, widać choćby z przekazów w mediach państwowych. Poniżej garść cytatów z telewizji centralnej i regionalnych Rosji:

  • Rosja zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby zabójstw politycznych.

  • Rosja jest na pierwszym miejscu pod względem liczby rozwodów.

  • Rosja znalazła się na pierwszym miejscu na świecie pod względem liczby zabójstw wśród młodzieży.Liderską pozycję Rosji w tym czarnym rankingu naukowcy wiążą nie tylko z ogólnym wzrostem przestępczości, lecz także z brakiem w państwie polityki młodzieżowej.

  • W wypadkach drogowych w Rosji co roku ginie dwa razy więcej osób niż w innych krajach rozwiniętych.

  • Według statystyk liczby samobójstw dzieci Rosja zajmuje pierwsze miejsce w Europie.
  Tylko w ostatnich trzech latach samobójstwo popełniło półtora tysiąca dzieci.
  Dmitrij Miedwiedew: „1 292 dzieci zginęło z rąk morderców”.

  • Rosja uplasowała się na pierwszym miejscu na świecie pod względem konsumpcji heroiny.

  • Trzy miliony Rosjan cierpi z powodu alkoholizmu, ponad milion z nich ukrywa swoją chorobę.

  • Ogólnie rzecz biorąc sytuacja nadal jest bliska katastrofy.

  • Mieszkańców Rosji niszczy wódka, papierosy, narkotyki i aborcje. Problem dotyczy już milionów. Pierwsze miejsce wśród bezpośrednich przyczyn zgonów zajmuje oczywiście alkohol. Wskutek jego przedawkowania umiera 50 tysięcy osób rocznie. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się zabójstwa i samobójstwa – po 40 tysięcy zgonów rocznie. Nawiasem mówiąc, wódka też ma w tym swój udział. Na czwartym miejscu są narkotyki – 30 tysięcy zejść śmiertelnych. Na piątym wypadki drogowe – 24 tysiące zgonów. Papierosy nie zabijają, ale nadwerężają zdrowie, liczba chorych może sięgać 300 tysięcy osób. Wielkim wrogiem demografii jest aborcja. Przerywana jest co druga ciąża, co daje rocznie milion zabitych istnień ludzkich.

  • Liczba ofiar pijackich awantur, pożarów, bójek i zabójstw zbliża się do miliona osób rocznie. Czyli z mapy Rosji z powodu alkoholu co roku znika miasto wielkości, powiedzmy, Kazania. Z innych strasznych statystyk: w Rosji notuje się 200 dziennie, tj. ponad 70 tysięcy rocznie, zaginionych bez wieści. Według danych MSW poszukiwanych jest 120 tysięcy osób. To znaczy, że co roku znika ludność całego miasta.

  • Rosja znalazła się na pierwszym miejscu na świecie pod względem liczby ofiar katastrof lotniczych w tym roku. 119 osób, 8 samolotów. Trzeba pamiętać, że żadne dochodzenie, począwszy od wydarzeń w Surgucie 1 stycznia, nie zostało doprowadzone do końca.

  • Rosja zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców niewolników seksualnych.

  • Corocznie z Rosji, krajów WNP i Europy Środkowej wywozi się tylko do Stanów Zjednoczonych do 50 tysięcy kobiet i dziewczynek. Zmuszane są do prostytucji i niewolniczej pracy.

  • Rosja jest liderem w Europie pod względem zabójstw wśród młodzieży.

  • Według ONZ Rosja znalazła się w pierwszej piątce państw borykających się z problemem agresji dziecięcej.

  • Pod względem umiejętności szkolnych uczniów Rosja zajmuje 43. miejsce na świecie na 65 możliwych.

  • Rosja znalazła się na pierwszym miejscu na świecie pod względem wywozu podejrzanego kapitału.

  • Zwalczenie korupcji w Rosji jest niemożliwe – oświadczył Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie dla gazety „Wiedomosti”.

  • Konferencja prasowa prezydenta Federacji Rosyjskiej W. Putina: „A jednak nadal kradniemy. Jest to taka tradycja”.

  • Deputowany Dumy Państwowej Giennadij Ziuganow (KPRF): „W ostatnich latach liczba mieszkań do remontu i starych wzrosła u nas prawie pięciokrotnie”.

  • Coraz więcej osób mieszka w zdewastowanych domach, w których nie mogą się wykąpać ani skorzystać z toalety, i na dodatek płacą zawyżone rachunki.

  • Władimir Putin na spotkaniu w Kremlu: „W okolicach BAM-u [bajkalsko-amurska magistrala] żyją ludzie, którzy od czasu budowy BAM-u są pozostawieni praktycznie bez mieszkania, mieszkają w tymczasowych schroniskach, których nawet oficjalnie nie uznaje się za mieszkania. Ponadto nie ma możliwości umieścić ich na liście oczekujących na mieszkanie, ponieważ zamieszkują pomieszczenia niebędące pod względem formalno-prawnym mieszkaniami”.

  • Obecnie w Rosji żyje około miliona dzieci, które są od urodzenia bezdomne.

  • Oficjalnie szacuje się, że w Rosji mieszka dziś 260 tysięcy dzieci sierot. Szacunki nieoficjalne mówią o co najmniej 700 tysiącach sierot. Więcej niż po wojnie ojczyźnianej [II wojnie światowej]. Działa około 1 500 domów dziecka.

  • Według ostatnich danych około 20 procent mieszkańców Rosji żyje poniżej granicy ubóstwa. Rosja ustanowiła rekord nierówności w dochodach ludności. Inaczej mówiąc, mamy bodaj największą na świecie różnicę między najbiedniejszymi a najbogatszymi.

  • Żywność rosyjska znajduje się w trójce liderów światowych pod względem wzrostu cen.

  • Wyniki światowego badania: „W prowadzonym przez 30 lat i obejmującym 90 procent mieszkańców Ziemi rankingu szczęścia Rosja, nie do uwierzenia, znajduje się obok Nigerii i Iraku”.


  http://jagiellonia.org/prawdziwa-rosja/
 • @Nibiru 21:42:45
  Prawda
 • @Nibiru 21:55:38
  //Ktoś skazał Rosjan na pełzający holokaust.//
  pytanie
  kto ?
 • @Nibiru 22:13:39
  8-))))))
 • @Husky 21:30:10
  Świetna notka jak zawsze, zbójnicki :)

  Pamiętam podobny przypadek z początku lat 90' (jak jeszcze mieszkałem w Italii).
  Po wypici kartonowego wina oślepło ok 60 osób a zmarło kilkanaście.
  I to w krainie winem płynącą...

  Jak to wytłumaczysz?

  Aha! Wtedy prezydentem FR był Jelcyn.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:38:33
  Nie inaczej było w USA w czasie prohibicji.Też pito tam wynalazki.
  Alkohol jest dla ludzi.
  A to co się dzieje obecnie tam w Irkucku.Szok
  Bezrobocie,bieda i brak perspektyw.
  Ucieczka w alkohol.
  Pozdrawiam
 • @Husky 21:19:56
  "Polski alkoholizm przy rosyjskim to – całe szczęście – małe piwo…"

  No, nie takie małe. Trzecie miejsce w świecie pod względem liczby zgonów, jak wynika z zaprezentowanej infografiki.

  Na twoim miejscu zajął bym się jednak rodakami, a Rosjanom zostawił ich własne problemy.
 • @Husky 22:44:03
  Statystyki porażające. Proszę jednak pamiętać, że chodzi tu o Słowian, a na dodatek Irkuck, to stare centrum polskiej diaspory zesłańczej, której nasze państwo jakoś dotąd nie kwapi się repatriować. Pozdrawiam. BJ
 • @Husky
  Straszne, straszne... I na to nie ma siły w tej nieszczęsnej Rosji.
 • @Bogusław Jeznach 00:37:24
  http://www.salon24.pl/video/8028,repatrianci-przybyli-z-kazachstanu

  Proszę zobaczyć, jakie śliczne, polskie dzieciaki!
 • @PiotrZW 21:22:04
  U mnie w sklepie "koneserzy" kupują denaturat, biały i niebieski, piją pod śmietnikiem pod ogórka rozcieńczony kranówką i o dziwo żyją i mają się dobrze.
 • @PiotrZW 00:37:13
  Ps. niebieski to dla nich "Błękit Paryża".
 • @PiotrZW 00:37:13
  A u nas coraz więcej ćpunów, ostatni wpadł Michalczewski z koką. Ćpanie twardych robiących spustoszenie w mózgu połączone z alkoholem jest teraz w modzie w pewnych kręgach.
 • @kula Lis 66 08:56:57
  Bo u nas już od dawna nie WOLNO skażać alkoholu TRUCIZNAMI. Można zdaje się nawet eterem, ale już nie metanolem.
 • Russian investigators find proof that Obama
  Russian investigators find proof that Obama killed 75 Russians by poisoning the bath lotion which they drank

  https://pbs.twimg.com/media/C0i4KVAW8AIh4H3.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY