Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
365 postów 10716 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom "wstęp wzbroniony" Rafał Gan-Ganowicz (1932 - 2002) "Nigdy nie zabiłem człowieka. Zabijałem tylko komunistów"

Uratować Rosję

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Putin zorganizował państwo maksymalnie scentralizowane, nie ma w nim przestrzeni dla swobodnej inicjatywy obywateli. Wszystkim wyznaczono określone role. Taki system jest dla Rosji zgubny.

 Popularny dziennikarz Oleg Kaszyn uważa, iż najważniejszym zadaniem na dziś jest ratowanie Rosji. Dla przyszłości trzeba zachować określone wartości moralne i materialne. Chronić trzeba życie prywatne i pamięć. W czasach Putina taki program minimum jest ważniejszy od wysuwania gromkich haseł o potrzebie przebudowy, reorganizacji, odnowienia i odrodzenia państwa.

 

Uratować Rosję
 
Pozytywny program polityczny winien być jak najprostszy: uratujmy Rosję. Nie starajmy się jej reformować, układać jej życia na nowo, walczyć o jej odrodzenie: te zadania są dziś niewykonalne, odłóżmy je dla prawnuków. Pokolenie żyjące dziś ma niewielkie szanse, by polecieć ku gwiazdom. wybudować most na Krymie, przekształcić Rosję w centrum na skale świata.

Nawet jeśli Putin pozostawi Rosje zrujnowaną pytanie, czy uda się ją uratować pozostanie otwarte.

                    

 

Przyszłość nie jest związana z teraźniejszością


W obecnej sytuacji zadanie oczywiste jakie przed nami stoi, jest jednocześnie mniej i bardziej ambitne. Chodzi o to, by uratować Rosję, by po odejściu tych, którzy obecnie znajdują się na Kremlu coś jeszcze pozostało. Chodzi też o to, by o tym czymś, co pozostanie można było powiedzieć, że to nasz kraj. Przyszłość w żaden sposób nie jest związana z teraźniejszością, z obecnym dobrobytem, lub jego brakiem. Mamy wiele podobnych przykładów, od nowo zbudowanych budowli wieje martwotą, za to ruiny wyglądają jak najlepiej zachowana forma życia. I nawet jeśli Putin pozostawi Rosje zrujnowaną, pytanie, czy uda się ją uratować pozostanie otwarte.

Nie ma tu żadnej gry słów, nie ma żadnego paradoksu, uratować znaczy uratować. Proszę bardzo, wiadomości z ostatniego okresu, jakiekolwiek, nie ma w nich żadnego pozytywu. Raje podatkowe wiolonczelisty i gwardia narodowa. Na ekranie telewizyjnym były premier Kasjanow śpi z kobietą, zaś inna kobieta krąży z łopatą wokół grobu Borysa Niemcowa, chciałaby go z mogiły wykopać. Igor Striełkow jest obecny na Forum Gospodarczym, a Zachar Prilepin pokazał się na zjeździe partii "Rodina". W Moskwie zburzono stara kamienicę czynszową, za to w małym miasteczku na Dalekim Wschodzie odwrotnie, na samym brzegu morza chcą wznieść potężną 14 piętrową wieżę. Blondynka współpracująca z Nawalnym rzuca wyzwanie innej blondynce współpracującej z Chodorkowskim. Będą teraz walczyć ze sobą w wyborach do parlamentu, obie w tym samym okręgu od zawsze związanym z ostatnim przewodniczącym Mossowietu. I mówią nam, że to walka o charakterze politycznym. Minister Kultury Medyński kwestionuje represje stalinowskiego, członek Rady Bezpieczeństwa Zołotow składa hołd emerytowanym funkcjonariuszom wojsk NKWD. O takich czasach można wiele rozmyślać, można oczekiwać, iż zakończą się rychło (życie w innym wypadku będzie bolesne i nie do wytrzymania) . Ale one nie skończą się rychło, poczekamy dziesięć lat, dwadzieścia… I kiedy będziemy rozmyślać o przyszłości, o nowych czasach, na co powinniśmy zwrócić największą uwagę?


Na co zwrócić uwagę?


Najpierw na gwardię narodową; jeśli dojdzie do strzelaniny, ważne by wystrzelała jak najmniej ludzi. Istotne jest też, by wiolonczelista nie schował w rajach podatkowych wszystkiego co się da zabrać, do ostatniej kopiejki. Ważne, by w Moskwie nie wszystko zostało zburzone, zaś ochraniane zakątki nie zostały zabudowane do ostatniego metra. Medyński z Zołotowem mogliby zabrać ze sobą promienny wizerunek Stalina, niech by tylko dla nich pozostał świętością. Przydałoby się, byśmy mieli w przyszłości kogo wybrać i by nie zabrakło wyborców gotowych, by wziąć udział w głosowaniu. Ważne, by nie doszło do rozerwania związków między ludźmi i między miastami. Nie chciałbym, by ktokolwiek wówczas wspominał pierwszą dekadę wieku jako okres pomyślności, do którego należałoby wrócić. I by udało się ominąć pułapki zagrażające utratą twarzy i by jak najmniejsza ilość ludzi ją utraciła. Tak to sobie wyobrażam.

Scentralizowane do maksimum zarządzanie państwem stało się cechą charakterystyczną ostatniej kadencji Putina, stworzyło w całej Rosji warunki ekstremalne. W takiej ekstremalnej sytuacji ujawnia się wiele ludzkich cech, strach i brak lęku, histeria i spokój, władza gra na nich wszystkich. Niczego się nie boisz? Poślemy cie na wojnę, albo do więzienia. Boisz się? Siedź cicho i pisz swoje posty w sieciach społecznościowych. Denerwujesz się? Bierz udział w dozwolonych formach działalności politycznej. Chcesz zachować spokój? Odgródź się od serwisów informacyjnych i jakichkolwiek podawanych przez nie wiadomości. Wszystkie role rozpisano, zatwierdzono, wszyscy zajmują się wspólną sprawą, żyją w ekstremalnej sytuacji.

Uratować Rosję to uratować siebie samego. Odrzucić rolę wyznaczoną każdemu przez system ekstremalnego zarządzania państwowego.


"Poddany" musi przestać się "poddawać"


To od dawna akceptowana prawda, w Rosji nie ma społeczeństwa obywatelskiego. Po prostu w ogóle nie jesteśmy obywatelami. Zgadza się, istniejący system sprowadza nas do roli poddanych. Słowo "poddany" ma wspólny korzeń ze słowem "poddawać się". W związku z tym, można chyba założyć, iż jeśli nie chce się pozostawać poddanym, należy zrobić pierwszy krok, przestać się poddawać. Trzeba odrzucić narzuconą każdemu rolę. Trzeba wykroczyć poza ramy sytuacji ekstremalnej. Władza robi co w jej mocy, by ta sytuacja dotyczyła wszystkich, by wszyscy byli w niej zanurzeni. Ale na razie celu tego nie udało się jej osiągnąć. Wciąż istnieje przestrzeń dla życia prywatnego (może dlatego po rozpoczęciu nowego sezonu telewizyjnego, stacja NTV atakuje przede wszystkim życie prywatne opozycjonistów, pokazuje ich w pościeli i w grobie). Wciąż istnieje zapotrzebowanie na kulturę (wszystkich zadziwiły kolejki na wystawę Sierowa, rzeczywiście była to masowa, niezorganizowana ucieczka od rzeczywistości). Pozostała nam pamięć (jak wam się zdaje? Dlaczego o Stalinie mówi się dziś jak o czynnym polityku, który lada chwila obejmie władzę), w jej kierunku też można uciekać. Każdy zbieg, nawet nieświadomie, zabiera ze sobą Rosję. dla jednych będzie stary zaułek do którego jeszcze nie sięgnęła ręka mera Sobianina, dla innych książka dawno przez nikogo nieczytana.Trzeba zabrać ze sobą obraz Rosji, takiej w jakiej jutro zechce się żyć.

Taki właśnie jest program pozytywny, akcja ratująca Rosję, prowadzona przez jak największą ilość ludzi. Ważne, by ludzie ci rozumieli, iż to oni są Rosja, nie jest zaś nią państwo Putina , którego perspektywy są mgliste i nieoczywiste. Uratować Rosję, to uratować siebie, odrzucić rolę narzuconą przez system ekstremalnego zarządzania państwowego. Musimy wyjść z tego systemu współrzędnych, w którym jest miejsce dla opozycjonistów i ich strażników, zwolenników Noworosji i ludzi z flagami Ukrainy. Prawdziwa Rosja znajduje się poza nim i taką właśnie trzeba uratować.
 

http://ru.krymr.com/content/article/27657861.html

http://media-w-rosji.blogspot.co.uk/2016/05/uratowac-rosje.html

 

 

 

 *OlegKaszyn (1980), znany moskiewski dziennikarz związany w przeszłości z dziennikiem „Kommersant”. W 2010 stał się ofiarą brutalnego pobicia, wiązanego powszechnie z jego działalnością publicystyczną. Publikuje obecnie na portalach slon.ru, colta.ru. Założył własny portal kashin.guru. W październiku 2012 roku wybrano go do Rady Koordynacyjnej Opozycji. Ostatnich kilka lat mieszkal w Genewie, w Szwajcarii. Niedawno powrócił do Rosji. Na antenie niezależnej telewizji "TV DOŻDŻ'" wychodzi obecnie jego autorski program polityczny "Kaszyn.guru."

 

 

 

                   

 
 

 

KOMENTARZE

 • Putin i największa klęska Rosji
  http://m.narodowcy.net/publicystyka/putin-i-najwieksza-kleska-rosji
 • OLEG KASZIN - ŻYDOWSKA V KOLUMNA PATOLOGICZNY RUSOFOB
  http://tchaykovsky.info/pyataya/oleg_kashin.jpg

  Jest na liście 100 najupierdliwszych rusofobów http://varlamov.ru/2156971.html

  /// W 2010 stał się ofiarą brutalnego pobicia, wiązanego powszechnie z jego działalnością publicystyczną.///

  To prawda.Na łamach (bodajże kommersanta) trolił dużą moskiewską kompanie budowlaną.A czynił to nie dlatego że na sercu miał architektoniczne dobro stolicy, a dlatego że wynajęła go konkurencyjna kompania budowlana.
 • @ikulalibal 22:32:56
  bodajże
 • @ikulalibal 22:32:56
  Do diaska, to jest tam chociaż jeden sprawiedliwy, czy Lenin miał rację?
 • Decentralizacja v. Centralizacja
  "Putin zorganizował państwo maksymalnie scentralizowane, nie ma w nim przestrzeni dla swobodnej inicjatywy obywateli. Wszystkim wyznaczono określone role. Taki system jest dla Rosji zgubny." /Husky/


  "Decentralizacja silnego państwa często to państwo wzmacnia, ale decentralizacja tego typu państwa bardzo słabego jeszcze to państwo osłabia" / Jarosław Kaczyński/

  "Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje wielką centralizację instytucji podległych obecnie samorządom województw..."/Paweł Więcek, echodnia.eu/


  Husky:
  Dążenia PiS-u do centralizacji uważam za mądre, mające na celu dobro narodowe i wzmocnienie państwa. Putin, kiedy przejął władzę w zdecentralizowanej Rosji po Jelcynie, poświęcił lata aby ten stan zmienić. Z "scentalizowaną" przez Putina Rosją świat zaczął się liczyć. Taka "scentralizowana" Rosja okazała się zwycięska. Piąta Kolumna w Rosji, do której Oleg Kaszyn należy, pragnie przyjścia tej starej, upadłej, Rosji Jelcyna. A Pan również chyba takiej Rosji pragnie, Husky.

  Kaszyn jest wielkim miłośnikiem zachodniego indywidualizmu, jak mi się wydaję. Sądzę tak po przeczytaniu końcowej konkluzji Kaszyna: "Uratować Rosję, to uratować siebie.."
  W naszych polskich warunkach zakwalifikowałabym Kaszyna do ugrupowania zwanego "Nowoczesną". Dla nich uratowanie Polski oznacza uratowanie siebie, no i stanu własnego portfela.
  Pozdrawiam!
 • KASZIN - ZNACZĄCE NAZWISKO HANDLOWE
  Oznacza sprzedawcę kaszy. W rosyjskim (słowiańskim) kręgu kulturowym nazwiska mają wielkie znaczenie. Wiele mówią.
  Oprócz tego, że nazwisko handlowe, to i dźwięczy znajomo, można je postawić w jednym szeregu z takimi sławnymi nazwiskami jak Lenin, Stalin, Putin...
  No i fizjonomia znacząca. Podobny do naszego Witka Tumanowicza.
 • @AgnieszkaS 00:54:54
  //Taka "scentralizowana" Rosja okazała się zwycięska//

  Pani Agnieszko do 1 kwietnia jest tylko 4 m-ce
  Pozdrawiam
  Do siego
 • @
  //W 2010 stał się ofiarą brutalnego pobicia, wiązanego powszechnie z jego działalnością publicystyczną.//
  On ma po prostu taką twarz:
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b6/Oleg_Kashin_in_Novosibirsk_2010.jpg/240px-Oleg_Kashin_in_Novosibirsk_2010.jpg
  I taką działalność publicystyczną:
  А я, кстати, давно считаю, и не передумал, что Бандера и Шухевич все делали правильно, и их борьба была оправданна. Разумеется, это национальные герои Украины, и жаль, что у русских не было своего Бандеры[6][7][8].
  A ja dawno uważam, i nie zmieniłem zdania, że Bandera i Szuchewycz robili wszystko prawidłowo, a ich walka była usprawiedliwiona. Rozumie się, że to narodowi bohaterowie Ukrainy, i szkoda, że Rosjanie nie mieli swojego Bandery.

  — Oleg Kaszyn
 • @fretka 11:45:42
  :)))
  https://www.youtube.com/watch?v=taxQbFhUok8
 • No, kundelku, coś cieniutko z poczytnością rosofobicznych referatów
  W dodatku dołują cię ocenami.

  Góra nie opieprzają za nędzny trolling?
 • @Rzeczpospolita 17:25:27
  Już większej kreatury nie znajdzie tu od rabina z Otwocka co jedynym celem jest nabijanie sobie odsłon.Taki portalowy maluteńki pajacyk.
  Komu clownie chcesz zaimponować ? Cadykowi Stanleyowi.
  Shalom
 • @Husky 18:17:10
  Dobrze widać cię trafiłem - drgnęła czuła strona syjonistycznego trolla.

  Kundlu, nawet jako rusofobiczny troll jesteś tylko patałachem - i jak widzisz nie tylko w mojej ocenie.
  Przyznaję, to mnie cieszy.
 • @Rzeczpospolita 20:37:29
  Idealnie trafiłeś Rabinie ....ale w ten swój żydowski pusty czerep
  Aj waju, nawet jako Polakożerczy troll jesteś tylko pajacem
  Przyznaję że ja jestem więcej niż zadowolony móc obnażać takie .......y
  shalom
 • @Husky 20:49:38
  Kundlu,
  to przyjrzyj się raz jeszcze poczytności swoich wypocin.
  Już wiesz, co Polacy myślą o takich jak ty kreaturach?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY