Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
351 postów 9994 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UBekom i ich potomkom "wstęp wzbroniony" Szef brygady PIS-owskich trolli. 20 funtów za wpis.

Adam Słomka zatrzymany!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Adam Słomka, lider KPN-Niezłomni, został zatrzymany przez policję podczas wiecu, jaki środowiska patriotyczne zorganizowały pod pomnikiem Wdzięczności Armii Radzieckiej w Parku Skaryszewskim w Warszawie.

               

 

Jak informuje portal solidarni2010.pl, środowiska patriotyczne zorganizowały dziś pod pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej w Parku Skaryszewskim w Warszawie wiec oraz wystawę o totalitarnych zbrodniach komunizmu. Na miejscu pojawiła się policja. Zatrzymany został Adam Słomka, lider KPN-Niezłomni.

Przedstawiciele KPN-Niezłomnych są zdania, że funkcjonariusze interweniowali w obronie monumentu, który nie podlega ochronie prawnej. Chodzi tutaj o naturę obiektu i zakwalifikowania go jako pomnika. KPN-Niezłomni przywołują decyzję sędzi Ewy Grabowskiej z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi, która uznała, że „w rozumieniu art. 261 KK [radzieckie monumenty] nie spełniają definicji pomnika, bowiem ochronie prawnej podlega obiekt wzniesiony dla upamiętnienia zdarzenia bądź uczczenia osoby, której ta cześć jest należna”.

Źródło: solidarni2010.pl

 

KOMENTARZE

 • @ autor
  Ciekawe w jaki sposób ocaleli jego dziadkowie i rodzice z zawieruchy wojennej i gdzie wtedy przebywali. Słomka urodził się w Cieszynie w 1964 roku. Czy jego rodzice pochodzą ze Ślaska Cieszyńskiego, czy może są osiedleńcami ze wschodu. Gdyby nie zwycięstwo Armii Czerwonej nad Niemcami w II W. Ś., pewnie Słomka nigdy by się nie urodził.
 • @Vinto 22:29:43
  Adam Andrzej Słomka urodził się 23 listopada 1964 r. Od 17. roku życia był związny z opozycyjnymi środowiskami Konefedracji Polski Niepodległej oraz Solidarności Walczącej. W stanie wojennym został internowany w sierpniu 1982, następnie w październiku 1982 tymczasowo aresztowany. Został wówczas skazany na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na pięcioletni okres próby. Zwolniony w listopadzie 1982, następnie z powodów politycznych usunięto go ze szkoły średniej. W grudniu 1984 wybrany do rady politycznej KPN. W marcu 1985 ponownie tymczasowo aresztowany za działalność w Konfederacji Polski Niepodległej, następnie w tzw. drugim procesie KPN skazany na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zwolnienie uzyskał we wrześniu 1986. W tym samym roku matka Adama Słomki została potrącona śmiertelnie w centrum Katowic przez samochód, którym kierował Zygmunt Zygadło (zastępca komendanta wojewódzkiego MO, odpowiadający za SB). We wrześniu 1988 za udział w protestach w śląskich kopalniach Adam Słomka został skazany przez kolegium ds wykroczeń na 3 tygodnie aresztu. Był jednym z organizatorów i przemawiających w czasie manifestacji 11 listopada 1988 w Katowicach, zaatakowanej przez funkcjonariuszy MO, ZOMO i SB. Do końca lat 80. współpracował z różnymi grupami opozycyjnymi, m.in. z Solidarnością Walczącą. Brał udział w redagowaniu i wydawaniu czasopism drugiego obiegu. Aktywny uczestnik odtworzenia Związku Strzeleckiego „Strzelec” – pierwszej paramilitarnej młodzieżowej organizacji proobronnej.

  Łącznie w więzieniach Polski Ludowej spędził blisko 2 lata.

  https://www.petycjeonline.com/wniosek_o_nadanie_adamowi_somce_krzya_komandorskiego_oop
 • @Husky 22:36:58
  Mnie bardziej interesują dzieje jego rodziny. Czym się zajmowali po wojnie jego dziadowie i rodzice. To co powyżej o nim - jest ogólnie znane. Jedni działania jego pochwalają a inni uważają, że przynosiły i przynoszą szkody Polsce.
  Odnośnie podanego linku - to jakaś enigmatyczna grupa obywateli RP, a gdzie imiona, nazwiska i podpisy tej "Grupy Obywateli RP". Czytając wniosek, odnosi się wrażenie jakiejś anonimowej grupy wzajemnej adoracji?
  Michnik też należał do opozycji w PRL, ma różne odznaczenia w tym Order Orła Białego.
  I co, czy z tego tytułu mają prawo szkodzić Polsce?
 • Dziś pod monumentem Armii Czerwonej w warszawskim Parku Skaryszewskim
  https://pbs.twimg.com/media/C_afF7dXYAAlGHI.jpg
 • @Vinto 23:22:36
  //Mnie bardziej interesują dzieje jego rodziny.//
  nie jestem biografem A.Slomki
 • @Husky 00:12:51
  A szkoda.
  Przeważnie tacy "polscy patrioci" wywodzący się z pewnej społeczności, robili i robią Polsce i Polakom szkody, trudne do odrobienia przez całe następne pokolenia Polaków. A czosnkowa KPN, którą założył w 1979 roku komunista Moczulski, będący jednocześnie tw, też dobrze się nie kojarzy.
 • @Vinto 06:39:37
  Dalej: http://niezalezna.pl/82203-leszek-moczulski-zostal-kodziarzem-zatail-wspolprace-z-sb-teraz-broni-demokracji
 • @Vinto 06:39:37
  to musi być żyd, jak nic
  pzdr.
 • @Husky 07:23:05
  Ze względu na naszą przyjaźń i to że tak dzielnie wstawiłeś się w mojej obronie .. wstrzymam się od głosowania . Muszę ten dług jakoś spłacić .

  Moi krewni , żony dziadek , babcia ,matka i dwóch braci ..jak też mój ojciec , jego siostra i mama byli na przymusowych wczasach pracowniczych w Rzeszy Niemieckiej .
  I tak sobie myślę , gdyby Stalin zatrzymał się na Wiśle , nie miałbym dziś takich problemów . Byłbym dumnym obywatelem silnego państwa niemieckiego . Byłbym dumny ze mieszkam w stolicy która rozdaje karty w Europie .

  Smuci mnie jednak brak szacunku dla człowieka ..bo ci co oddali życie na Polskiej ziemi mieli tyle do gadania co moi rodzice .
  Dobrze by było Husky byś nie prowadził wojny politycznej na grobach tych ..którym zawdzięczamy swoją wolność .

  Zbrodnie bolszewickie jak i Stalinowskie nie podlegają dyskusji , i tu dyskusja jest zbędna .
  Poz.
 • @fabi 10:13:45
  //Zbrodnie bolszewickie jak i Stalinowskie nie podlegają dyskusji , i tu dyskusja jest zbędna .//
  tak , nad tym tematem dyskusja jest zbędna
  ps.

  i zawsze stane w obronie 8-)))))
  pzdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY