Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
351 postów 9994 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UBekom i ich potomkom "wstęp wzbroniony" Szef brygady PIS-owskich trolli. 20 funtów za wpis.

G. Przemyk - symbol nieukaranych zbrodni komunistycznych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To była to jedna z najgłośniejszych zbrodni aparatu władzy PRL lat 80. - do dziś nie do końca wyjaśniona.Skatowany przez milicjantów i zomowców w komisariacie przy ul. Jezuickiej, otrzymał m.in. kilkanaście ciosów w brzuch. Zmarł 14 maja 1983r

                               

 

Grzegorz Przemyk został zatrzymany przez milicję 12 maja 1983, na Placu Zamkowym w Warszawie, kiedy wraz z kolegami świętował maturę. Wraz z nim zatrzymano kolegę Cezarego Filozofa. Żaden z nich nie miał przy sobie dokumentów. Przemyk został pobity przez 3 funkcjonariuszy w pobliskim komisariacie MO przy ul. Jezuickiej. Zmarł w szpitalu po dwóch dniach w wyniku ciężkich urazów jamy brzusznej, gdzie operowali go dr Leszek Karpinski, Filip Grzejszczyk i Marek Bagniewski, który później zeznawał o sprawie w angielskim parlamencie.

19 maja biskup Miziołek odprawił mszę za Przemyka w kościele pw. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Pogrzeb na Powązkach zgromadził tłumy i stał się pierwszą tak wielką manifestacją przeciw władzy komunistycznej od czasu wprowadzenia stanu wojennego. Przez kraj przetoczyła się fala oburzenia na brutalność komunistycznej milicji.

Kilka dni wcześniej, 3 maja 1983 milicjanci pobili również matkę Przemyka, Barbarę Sadowską, działającą w Pry­ma­sow­skim Komitecie Po­mo­cy O­so­bom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom mie­szczą­cym się na terenie kościelnym przy furcie klasz­to­ru sióstr franciszkanek słu­żeb­nic Krzyża FSK przy koś­cie­le św. Marcina w War­sza­wie.

 

Od samego początku władze (Jerzy Urban, Czesław Kiszczak) oraz Służba Bezpieczeństwa prowadziły działania dezinformacyjne mające na celu odwrócenie uwagi od milicji i zrzucenie winy na lekarzy. Do tuszowania sprawy zaangażowano funkcjonariuszy Biura Śledczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, jego dyrektorem był wówczas Hipolit Starszak . W rezultacie tych działań w grudniu 1983 winą obciążono sanitariuszy oraz lekarkę którzy wieźli Przemyka z komisariatu do szpitala. Tę wersję wydarzeń potwierdzono w zakończonym w 1984 procesie w wyniku nacisków Czesława Kiszczaka (notatka: „Ma być tylko jedna wersja śledztwa – sanitariusze”). Milicjanci Ireneusz Kościuk i Arkadiusz Denkiewicz zostali uwolnieni od zarzutów.

Po śledztwie prowadzonym przez prokurator Ewę Chałupczak i milicjanta Jacka Ziółkowskiego skazano dwóch sanitariuszy, w tym Michała Wysockiego oraz lekarkę Barbarę Makowską- Witkowską, która przesiedziała w więzieniu trzynaście miesięcy. Według Wysockiego, zmuszono go do przyznania do winy groźbami zabicia rodziny. Zostali oni zwolnieni w wyniku amnestii.

W 1984 Czesław Kiszczak przyznał nagrody pieniężne fun­kcjo­na­riu­szom MSW za „utajnienie wobec opinii publicznej rzeczywistej prawdy” a akcję dezinformacji społeczeństwa prowadził Jerzy Urban, rzecznik prasowy komunistycznego rządu („ Minister Propagandy PRL”)

Po 1989 wyroki te uchylono i wznowiono proces. W 1997 wydano wyroki skazujące Denkiewicza – oficera dyżurnego komisariatu – oraz Kazimierza Otłowskiego z b. Komendy Głównej MO, któremu zarzucono próbę zniszczenia akt sprawy Przemyka w 1989. Kościuk został uniewinniony. Po ostatecznej decyzji Sądu Najwyższego z 1999 Otłowski został uniewinniony, a Denkiewicz skazany. Denkiewicz unika jednak kary z powodów zdrowotnych.

Sąd, który w piątym procesie w 2008 roku, skazał Ireneusza Kościuka za pobicie Grzegorza Przemyka na cztery lata, uznał iż oskarżony nie wiedział, kim jest Grzegorz Przemyk. Jego zatrzymanie było przypadkowe i wiązało się z tym, że nie miał on przy sobie dowodu osobistego. Zdaniem sądu, zatrzymując Grzegorza Przemyka, Kościuk nie mógł wiedzieć, że jest on synem Barbary Sadowskiej. 27 maja 2008 Kościuk został skazany na cztery lata za „nie budzące wątpliwości” śmiertelne pobicie Przemyka.

W połowie grudnia 2009 roku sąd apelacyjny w Warszawie uznał, że sprawa śmierci Grzegorza Przemyka przedawniła się 1 stycznia 2005. Tym samym umorzył proces Ireneusza Kościuka

                

Grzegorz Przemyk jest po­cho­wa­ny na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim w kwaterze 100, w pog­rze­bie wzięło udział ponad 100 tys. osób.

               

Grób Grzegorza Przemyka na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie

Życzenie Czesława Kiszczaka z notatki: „Ma być tylko jedna wersja śledztwa – sanitariusze” paradoksalnie spełniła się na naszych oczach. Zbrodnia zamordowania Grzegorza Przemyka przedawniła się bowiem w „wolnej” Rzeczpospolitej.

 

 

Powiązane wpisy :

http://yelita.pl/artykuly/art/przemyk

Jak Urban krył zabójców Przemyka

https://www.wprost.pl/398792/Jak-Urban-kryl-zabojcow-Przemyka

Posłowie nie upamiętnili Grzegorza Przemyka

http://www.fakt.pl/Poslowie-nie-upamietnili-Grzegorza-Przemyka-Sejm-nie-oddal-holdu-Grzegorzowi-Przemykowi-Skandal-w-Sejmie-,artykuly,211411,1.html

Grzegorz Przemyk - symbol nieukaranych zbrodni komunistycznych

http://prawy.pl/1350-grzegorz-przemyk-symbol-nieukaranych-zbrodni-komunistycznych/

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • zbójnicki.
  Polacy o tym wiedzą.
  Ale dobrze, że Eskimośkom przypominasz.

  Przedtem był jeszcze syn Piaseckiego. Mord rytualny. O tym też napisz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:40:13
  Napisze w styczniu przyszłego roku ,w 61 rocznicę śmierci Bohdana Piaseckiego.
  A na dziś polecam to :
  http://niniwa22.cba.pl/dudek_nie_ujawnic_prawdy.htm

  Miłej niedzieli
 • @ Autor
  "Zbrodnia zamordowania Grzegorza Przemyka przedawniła się bowiem w „wolnej” Rzeczpospolitej."

  A pamiętasz jak napisałem Ci w jednym z komentarzy, że komunizm został przez bandę stołu bez kantów wzmocniony, a nie obalony?

  Z aferą żelazo chyba nadal jest tak samo, ale nie wiem czy się przedawniła

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 10:17:27
  Dzięki za ocena,
  ale widać że zwolennik mocnych przesłuchań dał jedynkę.
  Jeśli chodzi o sądy RP to nadal kasta komunistyczna trzyma się stołków - jeszcze.
  Mam nadzieje że Ziobro i z nimi sobie poradzi
  Pozdrawiam
 • @Husky 10:58:51
  Dziwię się, że sprawie zwykłego mordu na chłopaku, który niczym specjalnym się nie wyróżniał w swym pokoleniu - nawet nie tyle mordu, co pobiciu ze skutkiem śmiertelnym, bo mord nie był zamierzony (tak wynika z opisu sytuacji), nadaje się rangę wydarzenia politycznego.
  Z racji jakich powodów? Przynależności do grupy trzymających władzę i zakazu złego traktowania takich osób przez ówczesną milicję?
  Jakoś tak bowiem było, że wielu Polaków zwalczających PRL ginęło, było ciężko pobitych, czy dostawali wysokie wyroki, a tacy jak Michnik i podobni - jakoś nie byli mocno niszczeni.

  Wniosek: G. Przemyk - to ofiara, która nie miała prawa być ofiarą. Pomyłka. I stąd takie zacietrzewienie.

  Podobna sytuacja ze śmiercią kobiety, która nie została zdiagnozowana właściwie - z uwagi na bardzo specyficzne dolegliwości. Medycznie - owszem, może pewne niedopatrzenie, ale daj Boże, aby wszyscy mieli taką opiekę lekarską.
  A tu co ? Prawie zamknięto szpital - bo "TA" osoba powinna mieć najwyższy priorytet.

  A ja nie chcę, aby ktokolwiek był traktowany specjalnie. Zarówno w jedną, jak i drugą stronę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:34
  // bo mord nie był zamierzony (tak wynika z opisu sytuacji),//


  Panie Krzysztofie
  Jedno pytanie
  Kto był autorem "opisu sytuacji",
  czy kilkanaście ciosów w brzuch zadanych przez oprawców z ZOMO to taka zwykła sytuacja podczas przesłuchania.
  To cena za brak dokumentów ?
  Pobicie kilka dni wcześniej Jego matki ,to taki zbieg okoliczności ?

  Skazanie pracowników służby zdrowia to też tylko pomyłka

  Dzięki za komentarz
  Pozdrawiam
  Miłej niedzieli
 • W dzisiejszych czasach takie teksty? Że też ludzie wstydu nie mają!
  Śmierć na komisariacie. Nie żyje 25-latek.http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/centrum/a/smierc-na-komisariacie-nie-zyje-25latek-policjanci-uzyli-wobec-niego-paralizatora,9995106/

  Zamieszki w Słupsku po śmierci 13-latka https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_w_S%C5%82upsku_(1998)

  Zginął z policyjnej broni podczas zamieszek na meczu http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-04-05/zginal-z-policyjnej-broni-podczas-zamieszek-na-meczu-sledztwo-ws-smierci-kibica-z-knurowa-umorzone/

  Policja zabiła niepełnosprawnego człowieka! https://wirtualnapolonia.com/2016/04/10/policja-zabila-niepelnosprawnego-czlowieka-ludzie-wyszli-na-ulice-wideo/

  Policjanci zabili dwójkę studentów http://nasygnale.pl/kat,1023499,title,Policjanci-zabili-dwojke-studentow-to-byla-pomylka,wid,13037273,wiadomosc.html?ticaid=619253

  32-latek zginął z rąk policji http://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/1,36844,19514754,rafal-zginal-z-rak-policjanta-prokurator-sprawdza-co-stalo.html

  itd itp dlatego bury kundlu jedyneczka *1
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:40:13
  "Polacy o tym wiedzą.
  Ale dobrze, że Eskimośkom przypominasz."

  Właśnie że nie wiedzą.Chyba się Panie Spiryto nieco zagalopowałeś.
  Matka Przemyka była związana ze środowiskiem KOR-u a więc bez wątpienia wywodziła się z narodu przebranego.Grobowiec na zdjęciu bez symboli katolickich wyraźnie o tym świadczy mimo tego,ze udzielała się w Komitecie Prymasowskim udzielającym pomocy więźniom politycznym.Widocznie została tam delegowana przez Michnika.
  Jak wiadomo każdy obywatel narodu przebranego ma obowiązek udzielać wszelkiej pomocy organom bezpieczeństwa Izraela.Sadowska niezbyt gorliwie angażowała się w tą pomoc za co najpierw w ramach przestrogi dostała parę klapsów a kiedy w łapki żydowskiej bezpieki wpadł jej syn postanowili postraszyć mocniej no i przedobrzyli wskutek czego Przemyk zmarł.
  I tym to sposobem ofiary żydowskich porachunków stały się symbolami walki o niepodległość Polski
 • @Husky 11:39:13
  "czy kilkanaście ciosów w brzuch zadanych przez oprawców z ZOMO to taka zwykła sytuacja podczas przesłuchania."

  Zapewniam cię ,że to była normalka w czasie przesłuchań na żydowskiej SB.Sam miałem tą nieprzyjemność otrzymania kilkudziesięciu ciosów i kopniaków w czasie kilku pogawędek z tymi oprychami.

  "To cena za brak dokumentów ?"

  To świadczy o tym,że krawężnicy którzy dokonali zatrzymania Przemyka,który zachowywał się nienormalnie jakby po zażyciu narkotyków(skakał po ławkach i biegał boso )mogli nie wiedzieć kogo zatrzymali.Dopiero na komendzie SB zorientowała się kto im wpadł w łapki i postanowili to wykorzystać.

  "Pobicie kilka dni wcześniej Jego matki ,to taki zbieg okoliczności ?"

  Nie to było wyraźne ostrzeżenie.Kiedy mój syn został pobity w centrum miasta od razu wiedziałem z kim mam do czynienia i wycofałem się z wszelkiej działalności opozycyjnej.Przez kilka lat dzień w dzień modliłem się aby te kanalie nie zrobiły krzywdy dzieciom.

  "Skazanie pracowników służby zdrowia to też tylko pomyłka"

  Nie bądź śmieszny .W tamtych czasach żydowska esbecja miała być poza wszelkim podejrzeniem więc musiały być kozły ofiarne.

  O tym,że za tą śmiercią stały żydowskie kanalie świadczy takie mataczenie i przedłużanie śledztwa że w końcu je przedawniono Mordercy pozostali bezkarni i śmieją się Polakom w twarz.
 • @ikulalibal 12:05:02
  twoją ocenę to mam w pięciu literach, zwłaszcza twoją.
  A jak widzisz ekspercie od spraw wszelakich ziemia dalej jest płaska
 • @Husky 11:39:13
  Znałem osobiście Baśkę Sadowską.
  Nic nie usprawiedliwia bestialstwa tego milicjanta z posterunku przy pl. Zamkowym. Ale to nie ma powiązania z polityką.
  Nie ma powodu, aby mogło to mieć podtekst polityczny.
  Odrębną sprawą jest "krycie" zbira - ale to też te same metody, co np. w przypadku skopania chłopaka po Marszu Niepodległości. Czy gdyby zmarł o tym akcie bestialstwa - też by Pan tak wspominał o sprawie przez 40 lat?
 • @matterhorn 13:07:22
  Pogrzebową Mszę św. prowadzili żydzi , a odbyła się ona w warszawskiej synagodze

  http://4.s.dziennik.pl/pliki/8666000/8666734-klepsydra-grzegorza-przemyka-fot.jpg

  http://www.newsweek.pl/g/crop/680/460/newsweek/633963899595570000.jpg

  Mama G.Przemyka w objęciach żyda, też później zamordowanego w porachunkach żydowskich

  https://pbs.twimg.com/media/C_nyeO1WsAEfJJ_.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:28:34
  //Znałem osobiście Baśkę Sadowską.//

  To przecież była żydówka (sic), więc i podtekst polityczny mógł być.
  pzdr.
 • @matterhorn 13:07:22
  //Grobowiec na zdjęciu bez symboli katolickich wyraźnie o tym świadczy //


  Jeśli piszesz totalne bzdury i do tego budujesz idiotyczną teorie, to najpierw sprawdź czy są te katolickie symbole na grobowcu.
  Bo tak zrobiłeś z siebie ....resztę sobie dopisz.
  Tu masz poniżej zdjęcie grobowca G.Przemyka i Jego mamy w powiększeniu. Zobacz po prawej co to za "żydowski" symbol

  http://www.newsweek.pl/g/crop/0/-1050/newsweek/633965718494970000.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:28:34
  //w przypadku skopania chłopaka po Marszu Niepodległości. Czy gdyby zmarł o tym akcie bestialstwa - też by Pan tak wspominał o sprawie przez 40 lat?//

  Raczej bym nie pisał, z oczywistych powodów.
  To w/g @Zawiszy ( i jego wyznawców) była nieudana prowokacja Kaczynskiego i PIS-u.
  Takie false flag 8-))))
 • @Husky 14:00:48
  To wklej jeszcze zdjęcia z katolickiego pogrzebu niejakiego Geremka,Kuronia,Bartoszewskiego czy Miłosza którego pochowano w katolickiej krypcie na Skałce.Tylko jedna parszywa nacja dla rozgłosu i srebrników potrafi w mig przeistoczyć się z judaizmu na gorliwych katolików.
  Ks J Popiełuszko też jest ofiarą żydowskich siepaczy,którzy do dzisiaj pozostają bezimienni i nie ponieśli żadnej kary.

  A to że bronisz do upadłego swoich ziomali to nie dziwota.
 • @matterhorn 15:12:13
  No ale co z tą twoją tezą i brakiem symboli katolickich
  Najzwyczajniej zbłaźniłeś się i tyle, więc szukasz kolejnych tematów zastępczych.
  To jest wpis o G.Przemyku a nie o twoich fanach.
  Wiec nie pajacuj
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:34 "Obłąkani"
  .

  "Don Kichot żyje złudzeniami, bo wierzy, że życie nie jest takie, jak się wydaje, lecz jest nieprawdopodobnie wspaniałe. Każde wydarzenie jest cudowne i inspirujące, każda osoba – wcieleniem cnoty.


  Don Kichot, przeczytawszy wiele książek o rycerzach, wyrusza na poszukiwanie chwaty. Przywdziewa starą zardzewiałą zbroję, bierze miecz i lancę i zasiada na starym, kościstym rumaku.


  Pewnego dnia osobliwa para przybywa do malej gospody, ale Don Kichot wierzy, że jest to zamek, a właściciel gospody jest królem. Bardzo to wszystkich rozśmiesza. Wszak rycerzy nie ma już od trzystu lat. Ale poczciwy Don Kichot zostaje dobrodusznie potraktowany przez rozbawionych gospodarzy i dostaje pokój.


  Jak przystało na rycerza, Don Kichot musi mieć wybrankę swego serca – damę, której zadedykuje swe bohaterskie czyny. Wpada mu w oko dziewka kuchenna, która jest także miejscową prostytutką. Ale w swym zbłąkanym umyśle nasz dzielny rycerz nie widzi sprzedajnej dziwki, lecz piękną księżniczkę, i usiłuje ją przekonać, bez powodzenia, że jest damą z wielkiego rodu.
  Dulcynea prosi, żeby ją zostawił w spokoju, chyba że ma zamiar płacić za jej usługi.

  Lecz on opowiada jej o swych „poszukiwaniach”, swym „niemożliwym marzeniu”. "

  https://zenforest.files.wordpress.com/2008/06/1don.jpg
  http://evdokia.weebly.com/uploads/5/6/1/7/5617055/9107834_orig.jpg
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 18:41:12
  Ale się Panu porąbiło... To obraz odpowiadający stanowi pańskiego umysłu?

  Dobrze, że ucho. Pan pewnie uciąłby coś jeszcze. W zasadzie, biorąc pod uwagę, że wspomniany "nabył sobie" pewnej choroby - byłoby to usprawiedliwione.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:34
  Nie mogę tego czytać! Nie wybielaj zbrodniarzy!
 • @ikulalibal 12:05:02
  To co podajesz to są wszystko przypadki. Pyjasa zamordowano w ramach zaplanowanej akcji!
  (A ty jaki jesteś kundel?)
 • @Casey 23:53:53
  Sorry, Przemyka

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY