Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
351 postów 9994 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UBekom i ich potomkom "wstęp wzbroniony" Szef brygady PIS-owskich trolli. 20 funtów za wpis.

Donosił SB na najbliższego kolegę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na pogrzebie niósł jego trumnę. Należał do najlepiej opłacanych agentów w Polsce. ,,W wolnej Polsce nagrodzony zatrudnieniem przez Michnika”

 

                    

 

 

 Przez wiele lat współpracował z bezpieką. Donosił na przyjaciół ze Studenckiego Komitetu Solidarności oraz instruował esbeków, jak ich inwigilować.


TW „Ketman” vel „Return”, „Tomek” i „Zbyszek” to Lesław Maleszka.

Przez ponad dekadę pisał na łamach „Czasu Krakowskiego”, „Tygodnika Powszechnego” i „Gazety Wyborczej” na tematy… lustracji i dekomunizacji. Postulował zabetonowanie akt, bo to świadectwa krzywd, prowokacji i ludzkich dramatów. Lustrację nazywał „niszczeniem demokratycznych podstaw prawa”. Być może wierzył, że jego sprawa nigdy nie wyjdzie na jaw. Jak pisała ,,Gazeta Polska Codziennie”:

Teczka personalna i teczka pracy, rejestrujące dokładny przebieg współpracy działacza SKS z SB, zostały zniszczone. Obrona godności i czci Maleszki trwała jednak tylko kilka dni – do momentu listu otwartego jego kolegów, opublikowanego w „Rzeczpospolitej” w listopadzie 2001 r. Kilkanaście godzin po zapewnieniach m.in. Krzysztofa Kozłowskiego, że Maleszka nie był agentem, „Return” sam się przyznał.

Według Instytutu Pamięci Narodowej współpraca Lesława Maleszki miała o wiele bardziej rozległy i dobrowolny charakter, niż on sam przyznał. Lesław Maleszka współpracował pod kilkoma pseudonimami, samodzielnie sugerując Służbie Bezpieczeństwa przyjęcie ostrzejszej polityki względem działaczy opozycji. Donosił nawet wyższej rangi funkcjonariuszom SB na oficerów prowadzących, którzy nie wcielali w życie jego sugestii. Dzięki pomocy SB dostał pracę w Bibliotece Jagiellońskiej oraz zdobył przydział na mieszkanie na osiedlu Azory w Krakowie. Za donosy otrzymywał od SB regularne kwoty. Znajdował się wśród najlepiej opłacanych agentów w Polsce.

Czy Stanisław Pyjas zginął przez Maleszkę? Sam pytany, czy jego donosy miały związek z zabójstwem Pyjasa, wątpi, ale przyznaje, że bierze to pod uwagę. Autorki filmu ,,Trzech kumpli” sugerują, że jako tajny współpracownik miał za zadanie odciągnąć Wildsteina od Pyjasa w czasie, gdy SB miała zamiar dokonać morderstwa.

               

               Maleszka niesie trumne kolego (trzeci od prawej)

Koledzy Pyjasa przypuszczają, że mógł zginąć, bo dowiedział się, kto na niego donosi.

Staszek domyślał się, że ktoś donosi. Rzucał się na najbliższych kolegów z zarzutami. Był zaszczuty

– mówił.

Krzysztof Wyszkowski zamieścił symboliczne zdjęcie, które wiele mówi o Maleszce i zdradzie wobec własnego kolegi. Napisał:

Maleszka – Donosił na Pyjasa żywego, niósł jego zwłoki, nadal donosił na przyjaciół, w wolnej Polsce nagrodzony zatrudnieniem przez Michnika

 

           


W 2008 r. Bronisław Wildstein, który znał go z czasów studenckich mówił:

Podczas pierwszej rozmowy, bez mojego udziału, doszło do awantury między nim a Ewą Kulik-Bielińską. Michnik krzyczał, że czepiamy się człowieka, że Maleszkę złamano. Potem do Ewy przyszła Helena Łuczywo. Przekonywała, że ujawnienie prawdy będzie straszne dla całego środowiska. A o drugiej w nocy do Ewy zadzwonił Michnik. Powtarzał, że Maleszka tego nie przeżyje. Posłużył się metaforą: „Tylko raz strzela się człowiekowi w serce”

Na filmie ,,Trzech kumpli” widzimy, że Maleszka zdalnie współpracuje z Gazetą Wyborczą. Nawet wtedy Paweł Wroński z GW bronił go:

Lesław Maleszka redagował najczęściej takie większe teksty, które miały charakter albo ekonomiczny, albo historyczny. Żadnego mojego tekstu dotyczącego stricte, stricte takiej polityki.

Trzy dni przed emisją filmu, 20 czerwca 2008, „Gazeta Wyborcza”, według kierownictwa redakcji na prośbę Maleszki, rozwiązała z nim umowę o pracę. Jednak żona Maleszki zaprzeczyła, by inicjatywa zakończenia współpracy wyszła od niego…

źródło: własne / Gazeta Polska Codziennie / Wikipedia

http://niezlomni.com/

KOMENTARZE

 • Żyd to żyd, za kasę zrobi wszystko ...
  A myślicie że Michnik, Kuroń, Geremek czy Mazowiecki z Bartoszewskim to inni byli ...
 • @Autor
  Tak tylko chcę zauważyć, że film był sfinansowany przez TVN.
  Ciekawostka?
 • @Drab61 00:43:50
  Nie wiem czy Maleszka jest żydem czy nie.
  Nie ma to znaczenia, gdyż jest to zwykłe bydle a nie człowiek
 • @Krzysztof J. Wojtas 04:35:49
  To tylko walki plemienne, na potrzeby gawędzi
 • 17 maja 1982 roku
  17 maja 1982 roku 17 letni Emil Piotr Barchański-aresztowany w przez Służbę Bezpieczeństwa
  5 czerwca 1982 roku jego ciało wyłowiono z Wisły.

  https://pbs.twimg.com/media/DAAacjPXgAAB8qZ.jpg
 • @Husky 07:20:43
  Czy to żyd, bydle, itp. możemy dyskutować.
  Ale jedno jest pewne: SOCJALISTA na 100%.
 • @Husky 07:20:43
  jak w wyborczej pracował tzn. że jest !
 • @Zdzich 08:56:48
  "Siedem dni konał, siedem długich dni"...
  18.V.82 r.na OIOM-ie umiera pobity przez ZOMO Śp.Piotr Majchrzak

  https://pbs.twimg.com/media/DAD1VzAXYAEiA9U.jpg
 • Pogrzeb ś.p. Staszka w Gilowicach 40 lat temu- rocznica była 10 maja
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/18489953_1501437603241304_5763684987786356600_o.jpg?oh=dd82d590bdd20e955f86d59da1ffca3f&oe=59B3BC9B

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/18449670_1501438063241258_1513075147293542887_o.jpg?oh=a27c1020cb8fac2592d568dd6cf09097&oe=59C2C830


  pozdr
 • @Zorion 20:44:25
  Widać dokładnie ta kanalie Maleszke jak niesie trumnę.
  To nieprawdopodobne jakim on jest bydlakiem
  Dzięki za fotki
  pzdr.
 • @Husky 21:01:43
  A czym się różni agent lewackiej gadzinówki od lewackiego lenia i szkodnika????


  Jest prawnym obowiązkiem Szwagrzyka, Cenckiewicza, dogłębne zbadanie teczki J. Kaczynskiego. To leży w interesie PP. Podobno lojalka współpracy z SB JK była fałszywa, ale mikrofilm - NIE

  Teczki Kaczyńskich

  autor Robert Walenciak , Lipiec 6, 2008 Przegląd
  Dlaczego tylko teczka Jarosława Kaczyńskiego mogła być „sfałszowana”, a Lecha Kaczyńskiego pełna pomyłek? Jedyne w Polsce?

  Gdy Jarosław Kaczyński ujawnił zawartość swojej teczki, część dokumentów uznał za prawdziwe, a część za fałszywe. Ale nawet te „prawdziwe” źle o nim świadczą

  Jarosław Kaczyński ma szczęście, że jego biografią nie zajmują się „historycy” pokroju Cenckiewicza i Gontarczyka. I że nie piszą jej na postawie zapisków SB. Teczka Jarosława Kaczyńskiego, a raczej – zbiór dokumentów na jego temat – którą on sam ujawnił dwa lata temu, jest wdzięcznym tematem do snucia rozmaitych hipotez.

  200 stron życia Jarosława K.

  Teczkę Jarosława Kaczyńskiego mogliśmy poznać 2 czerwca 2006 r., kiedy to on sam przedstawił ją dziennikarzom. Zanim do tego doszło, przez kilka miesięcy toczył się dziwny spór. Otóż najpierw Kaczyński obiecał, że swoją teczkę ujawni, a potem zaczął z tym zwlekać. Przypierany do muru przez media tłumaczył, że nie może teczki upublicznić, bo „są w niej ślady ingerencji płk. Lesiaka”. Przypomnijmy, Jan Lesiak stał na czele zespołu, który działał w UOP i który był oskarżony o prowadzenie „inwigilacji prawicy”. W tej sprawie Lesiak stawał przed sądem, ale ostatecznie nie został skazany, gdyż zarzuty uległy przedawnieniu.
  cd na moim blogu
 • @Husky 21:01:43
  Haski - pal agentów SB, a ilu agentów jest obecnych władz, wiesz o kogo chodzi tu poniżej???
  ,,prawica" ma w zdecydowanej większości w ,,prawicowych" mediach funkcjonariuszy obcych wywiadów i ,,naszych" pomagierów. O to jeden z przykładów.  Warszawa, rok 2000. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymują do rutynowej kontroli samochód wzbudzający ich podejrzenia. Okazuje się, że za kierownicą siedzi X – dziś znana dziennikarka, uważana za „prawicową” (obecnie gwiazda tzw. niezależnych mediów). Badanie alkomatem wykazuje, że zawartość alkoholu w jej krwi przekracza dopuszczalny prawem poziom. Od kilku miesięcy obowiązuje już nowy artykuł w kodeksie karnym, który jazdę „na podwójnym gazie” traktuje jako przestępstwo (wcześniej było to wykroczenie). Jednak dziennikarce udało się uniknąć problemów. Została pozyskana do współpracy przez Wojskowe Służby Informacyjne, w zamian za co nie poniosła odpowiedzialności karnej za swój czyn. Ale to nie koniec historii. Rok później Zarząd III WSI, w ramach operacji o kryptonimie „Kurant”, zwrócił się do kolegów z Urzędu Ochrony Państwa z zapytaniem na temat dziennikarki i otrzymał odpowiedź, że jest ona „zabezpieczona”. Oznaczało to, że UOP uważał ją również za swoją współpracownicę.???
 • @Wrzodak Z. 23:19:55
  Na mieście chodzą słuchy że był nie tylko agentem SB, ponoć współpracował z KGB i MOSSAD-em.
  Kiedyś to zostanie ujawnione.
  Poczekajmy
  dzieki za komentarz
 • @Wrzodak Z. 23:28:15
  Panie Zygmuncie a może naszą ostatnią nadzieją pozostanie ta na którą nikt z ludzi prawie nie liczy a na którą zawsze liczy Ten, który czeka z otwartymi rękami na tą nazywaną najgorszą od najgorszych ?

  Celebrytka zapowiada, że „jeżeli Petru jej nie weźmie, to może pójść z każdym”.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/celebrytka-agnieszka-orzechowska-twarza-nowoczesnej/vy721d2

  -------------------------------------------------------------------

  św. Małgorzoto z Kortony wstawiaj się za nami !

  „Ty jesteś moją rośliną, która ożywia suche rośliny, albowiem z Ciebie wypływa woda, która nawadnia korzenie uschłych drzew. Ty jesteś bowiem moją córką, siostrą i towarzyszką, której mój Ojciec udzielił łaski, której nie utracisz”, powiedział Chrystus do Małgorzaty z Kortony

  Cho­ciaż po­ku­to­wa­ła tak cięż­ko, cho­ciaż tak bar­dzo po­ma­ga­ła in­nym, cho­ciaż by­ła mi­stycz­ką i mia­ła ob­ja­wie­nia, jed­nak po­przed­nie jej ży­cie za­wsze wra­ca­ło do niej plot­ką i oszczer­stwem. Źli lu­dzie do koń­ca nie dali jej za­po­mnieć, kim by­ła jako mło­da dziew­czy­na. Ona jed­nak za­wsze trak­to­wa­ła to jako jesz­cze je­den ele­ment po­ku­ty.

  Św. Mał­go­rza­ta z Kor­to­ny jest pa­tron­ką lu­dzi fał­szy­wie oskar­żo­nych, ro­bot­ni­ków se­zo­no­wych, lu­dzi bez­dom­nych, lu­dzi tra­cą­cych ro­dzi­ców, aku­sze­rek, skru­szo­nych ko­biet, lu­dzi wy­śmie­wa­nych dla ich po­boż­no­ści, na­wró­co­nych pro­sty­tu­tek, sa­mot­nych ko­biet świec­kich, ter­cja­rek, włó­czę­gów; wzy­wa­na jest dla obro­ny prze­ciw po­ku­som, w po­ku­sach sek­su­al­nych, w przy­pad­kach obłą­ka­nia, cho­rób umy­sło­wych i w pro­ble­mach men­tal­nych.

  http://biblia-swieci.pl/malgorzata.html

  -----------------

  Celebrytka oznajmiła, że chce pomagać ludziom. Wraz z innymi początkującymi politykami planuje zacząć od wizyty w jednym ze szpitali, gdzie zawiozą prezenty dla chorych dzieci.

  http://www.pomponik.pl/plotki/news-ale-kuriozum-orzechowska-zostanie-czlonkiem-nowoczesnej-zabr,nId,2395097

  pozdrawiam
  JurekE

  Może ratunek dla Polski przyjdzie z zupełnie innej strony, niż się z pozoru wydaje ?
 • @Husky 23:45:38
  Masz racje Haski, ten Kalstein to prawdopodobnie agent tych wywiadów o których piszesz.
  Dałem ci odtrutke dla opamiętania się w tej twojej urbanowskiej propagandzie na rzecz innych agentów. jestes tak wiernym i wyjątkowo naiwnym propagandziorem na rzecz agentów usraela, że nawet Urban był bardziej powściągliwy służbie sowietom jak Ty, żydłactwu swiatowemu, robisz to podstepnie, naiwni i nie oczytani nabierają się na to, ale w wiekszosci celujesz kulą w płot.
  Maleszka i cała ferajna z KOR na czele z Antkiem i AAaaaadasiem to mnie bawiło na początku lat 90-tych. Teraz to ważne w jakim kierunku kształtowany jest Naród Polski. Na razie Wy to robicie na modłę szatana i wszelkiego podłego motłochu pejsatego.
 • @Husky 08:07:14
  Takiej wypowiedzi nie usłyszycie od Komorowskiego, Schetyny, Petru, Kaczynskiego, Macierewicza, Waszczykowskiego, Gowina, Szydło, Kuchcińskiego, Kwaśniewskiego, poniewaz to jest jedna wynajęta banda do słuzby NWO

  Posted by Marucha w dniu 2017-01-20 (piątek)

  Przemówienie świąteczne Prezydenta Rosji Władimira Putina zostało całkowicie przemilczane przez tzw. „zachodnie” media. Poniższy fragment tłumaczy dlaczego…

  (…) Kolejne wyzwanie dla rosyjskiej tożsamości jest związane z procesami, które można obserwować poza granicami Rosji. Są to polityka zagraniczna, moralność i inne aspekty. Widzimy, że kraje euro-atlantyckie podążają drogą, która zaprzecza czy wręcz wyklucza ich korzenie, wliczając w to korzenie chrześcijańskie, które tworzą bazę Zachodniej Cywilizacji.

  W tych krajach podstawa moralna i wszelkie tradycyjne wartości są odrzucane – narodowe, religijne, kulturalne – nawet tożsamość płciowa jest odrzucana i relatywizowana.Taka polityka traktuje wielodzietną rodzinę na równi z partnerstwem homoseksualnym, a wiara w Boga jest równoznaczna wierze w szatana.

  To nadużywanie i wyolbrzymianie politycznej poprawności w tych krajach prowadzi do tego, że należy poważnie rozważyć możliwość legalizacji partii, które będą mieć na celu propagandę pedofilii.
 • @Wrzodak Z. 09:07:37
  w odpowiedzi na komentarz mam takie cos:

  https://pbs.twimg.com/media/DAQLTdYXcAA4xpL.jpg
 • @Wrzodak Z. 09:11:54
  Fotki dla Putina :

  https://pbs.twimg.com/media/DAQLMh7W0AAUhjI.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DAQL8ljWAAADgFu.jpg
 • @Husky 09:52:29
  Zwyciężymy? znaczy się konkretnie kto zwycięży i kogo? (pytam dla porządku)

  "MINISTER WASZCZYKOWSKI: ZE WZGLĘDU NA SWĄ WIELKOŚĆ I POTĘGĘ GOSPODARCZĄ ,NIEMCY SĄ NATURALNYM PRZYWÓDCĄ W EUROPIE"

  To mi wygląda raczej na akt kapitulacji niż na zwycięstwo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY