Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
351 postów 9994 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UBekom i ich potomkom "wstęp wzbroniony" Szef brygady PIS-owskich trolli. 20 funtów za wpis.

Mit Tuska, króla czy prezydenta Europy,

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tusk sam chucha i dmucha na swój mit wielkiego człowieka, gdyż to go przede wszystkim chroni przed ewentualną odpowiedzialnością za błędy i przewinienia z czasów siedmioletniego premierowania.

               

 

Tusk widząc te owacje na jego widok np w W-wie, czuje się bardzo pewny siebie, jest pewien odsetek ludzi miłujących go i to utwierdza jego ego.

Umiłowany wódz, gdzie stąpa jego noga rozpromienia oblicza ludu pracującego miast i WSI
Chwała wielkiemu Donaldowi, za ciepłą wodę w kranie!

                


Wszystko na to wskazuje, że szanowny pan Rulewski w owym czasie nie tylko zęby stracił ale i sporo rozumu.

Polecam znakomity wpis Stanisława Janeckigo o Tusku :

Tusk może sobie bimbać na prokuraturę, skoro Sławomir Nowak zrobił go Mojżeszem, a Jan Rulewski - Leninem

Na razie Tusk gra wielkiego człowieka tylko poirytowanego tym, że w Polsce się go czepiają, ale to tylko przygotowanie do skorzystania z immunitetu.

 

„Tusk porusza kołami historii. Na jego telefon słuchawkę podnosi Trump, przywódcy Chin i papież. A my go witamy bez protokołu”– powiedział Jan Rulewski, senator PO, a na Twitterze zacytował to dziennikarz Marcin Makowski. Skomentowałem to takimi słowami: „Na jego widok drzewa się kłaniają. Chmury odpływają z nieba. Ptaki śpiewają 100 lat. Cała przyroda drży. A my go witamy bez protokołu”. W słowach Jana Rulewskiego czuć lekturę „Opowiadań o Leninie” Michaiła Zoszczenki (z 1940 r., w Polsce wydanych w 1970 r., więc Rulewski mógł jej czytać jeszcze jako student), tylko bez zrozumienia, że rosyjski pisarz kpił sobie z małego Władimira Uljanowa. Na tym się początkowo nie poznano, bo nie wyobrażano sobie, że w ZSRS można było sobie robić jaja z wielkiego wodza rewolucji i całej postępowej ludzkości. Kiedy książka wyszła w Polsce stała się rarytasem, przede wszystkim w środowiskach inteligenckich, opozycyjnych wobec władzy. A politrucy i cenzorzy (oraz ambasada ZSRS) zgłupieli, bo nie mogli zrozumieć, dlaczego nadzwyczajne przygody młodego Wołodii mogą interesować, a wręcz pasjonować „inteligenckich zgniłków”. Dziś dziełko Zoszczenki jest zapomniane, a szkoda, bo zawsze warto sięgnąć po takie znakomite „kawałki” jak „O tym, jak Leninowi podarowano rybę”, „O tym, jak Lenin przestał palić”, „O tym, jak ciocia Teodozja rozmawiała z Leninem” czy „Opowieść o tym, jak Lenin się uczył”. Jan Rulewski raczej pisał o Donaldzie Tusku na poważnie, bo inne jego wypowiedzi nie wskazują na poczucie humoru w stylu Michaiła Zoszczenki. Przypominam słowa Rulewskiego i opowiadania Zoszczenki, gdyż od jakiegoś czasu budowany jest mit Tuska jako zucha Wołodii -Leninka, bez cienia dystansu i ironii z oryginału rosyjskiego pisarza. Sam Tusk ten mit zresztą dokarmia, choćby takimi przedstawieniami dla ludu, jak powitanie na Dworcu Centralnym w Warszawie – jako żywo przypominające powitania dorosłego już Lenina na stacjach w Moskwie czy Petersburgu. I to wszystko nie jest przypadkowe.


 
Mit Tuska, króla czy prezydenta Europy, o którego względy zabiegają prezydent Donald Trump i przewodniczący Xi Jinping, podawany bez charakterystycznego dla Zoszczenki persyflażu, jest nie tylko wyjątkowym kiczem. Przede wszystkim jest wyrazem ogromnych kompleksów, jakie mają zapatrzeni w Tuska rodzimi „europejczycy”. Musi być wielki, skoro jest „prezydentem Europy”. Kiedy się rozmawia z przeciętnymi Francuzami, Niemcami, Holendrami czy Włochami (nie wspominając o Anglikach, bo ci są wyłącznie jadowicie ironiczni), nawet tymi dobrze wykształconymi i bywałymi w świecie, nie mają pojęcia, kto aktualnie zajmuje czołowe europejskie stołki. Nie ma to dla nich większego znaczenia, gdyż są to po prostu urzędnicy, tyle że europejscy. Nie przypisują też tym ludziom jakiejś specjalnej rangi, bo ani nie są oni demokratycznie wybierani, ani nie muszą się cechować choćby śladową oryginalnością czy wyjątkową inteligencją. Nie ma też dla nich znaczenia, z jakiego kraju czołowi eurokraci pochodzą. W Brukseli ci ludzie nie są rozpoznawani, więc mogą żyć jak zwykli mieszkańcy. W Warszawie Donald Tusk, który w Brukseli jest takim zwykłym mieszkańcem, natychmiast nabiera charyzmy i wielkości, więc bywa fetowany tak jak 19 kwietnia 2017 r. na ulicach polskiej stolicy. Owszem, zajmuje formalnie ważne stanowisko, ale bez przesady, że ktoś poważny uważa je za monarszy tron.
Donald Tusk sam chucha i dmucha na swój mit wielkiego człowieka, gdyż to go przede wszystkim chroni przed ewentualną odpowiedzialnością za błędy i przewinienia z czasów siedmioletniego premierowania. Nie tyle nawet immunitet go chroni, co mit. Jak można bowiem wymagać podlegania przepisom obowiązującym przeciętnego obywatela, gdy się jest wielkim człowiekiem, gigantem Europy, z którym chcą się fotografować Donald Trump czy Xi Jinping? Na razie Tusk gra wielkiego człowieka tylko poirytowanego tym, że w Polsce się go czepiają, podczas gdy zbawia on Europę i świat. Ale to wszystko tylko przygotowanie do skorzystania z immunitetu, gdy zrobi się choćby trochę gorąco. I Tusk wyraźnie opinię publiczną do tego przygotowuje. To zrozumiałe, gdyż Donald Tusk, także we własnym mniemaniu, osiągnął już ten etap, o którym Sławomir Nowak już kilka lat temu i całkiem serio mówił, że jest poziomem Mojżesza. Jan Rulewski dorzucił do tego (nic to, że bezwiednie) Lenina. I mamy połączenie czyniące z Tuska kogoś w rodzaju odpowiednika współczesnego Zeusa. Taki ktoś z oczywistych względów nie podlega żadnym ziemskim, a tym bardziej polskim ograniczeniom. Jeśli nie stawi się w prokuraturze, każdy powinien to zrozumieć, a nawet przeprosić Donalda Tuska za naruszanie jego boskości, prorokowatości i leninowatości. Zwykłym śmiertelnikom pozostaje tylko czekać na „Opowiadania o Tusku”, ale nie tak wredne jak te Zoszczenki o Leninie, tylko pełne miłości i oddania.

autor: Stanisław Janecki

http://wpolityce.pl/polityka/340166-tusk-moze-sobie-bimbac-na-prokurature-skoro-slawomir-nowak-zrobil-go-mojzeszem-a-jan-rulewski-leninem

 

 

KOMENTARZE

 • DONALD TUSK TWARZĄ SANKCJI
  "Jeśli polski rząd będzie zdecydowany nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców - to ma do tego, może nie prawo, bo mówimy tu o prawie europejskim, ale pewne argumenty, i jestem w stanie je zrozumieć - będzie się to wiązało nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie" - to słowa Donalda Tuska, szefa RE.
 • To jest chore!
  Sześć głósów, sześć pał! Same q....y?
 • @Casey 23:20:02
  Tuskoidy

  Działania Tuska przypominają Polakom, czyje interesy broni.
  Uchodźcy to stryczek dla PO i Donalda. Tak wygląda wlasnie antypolonizm..
  Decyzja o nie poparciu Tusia procentuje.
 • ZDRAJCA !!!
  Tusk nie jest ani współczesnym Zeusem ani żadnym Leninem mimo, ze taki Rulewski robi mu publicznie loda !!!
  Tusk to jawny volksdeutsch a Rulewski to prymitywna polityczna kurew.
  Wystarczy spojrzeć na inne indywiduum z tej zdradzieckiej partii: Niesiołowski- kablował na SB na własną narzeczona czy Kopacz- zgodziła się na gwałcicieli- islamistów w Polsce.
  Cos mi mówi, ze Tusk wpadnie prędzej czy później pod tramwaj, który nie zabije tej gnidy na miejscu, tylko obetnie mu nogi na wysokości jego progermanskiej pizdy a volksdeutschowe flaki rozwlecze po torowisku na długości około 300 metrów.
 • @Husky 23:23:24
  POPRAW NA:

  "Tusk sam chucha i dmucha na swój mit wielkiego człowieka, gdyż to go przede wszystkim chroni przed ewentualną odpowiedzialnością za błędy i WYPACZENIA z czasów siedmioletniego premierowania."

  - WYPACZENIA od "błędów i wypaczeń" ery komunizmu, jak za Jakuba Bermana >> http://ziut.neon24.pl/post/132628,tajny-referat-jakuba-bermana-1946-zrodlo
 • @marek13 01:01:36
  إن شاء اللهI*

  *Insza’allah = „Jak Bóg da”
 • @Casey 23:20:02
  "Sześć głósów, sześć pał! Same q....y?"

  A teraz 8 głosów i siedem pał. Byli to rozsądni ludzie, którzy dali pały.

  Panu Janeckiemu powitanie Tuska na Dworcu Centralnymi kojarzy się z powitaniem Lenina na dworcu w Moskwie. Tuska łączy z Leninem tylko jedno, a mianowicie, że obydwaj, Lenin i Tusk, zdecydowali się na podróż koleją.
 • @marek13 01:01:36
  Nie życz mu tak źle. Wystarczy dycha ciężkich robót w kamieniołomach.
 • @AgnieszkaS 03:23:31
  Na pewno łączy ich więcej. Np. podobna mentalność. I nienawiść do ludzi w kraju, w którym żyje.
 • @Casey 04:15:51
  10 lat kamieniołomôw? Polacy ginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych, tracili rodziny, widzieli śmierć własnych dzieci z rąk hitlerowców a tu taki jawny sprzedawczyk germański mówi, że polskość to nienormalność czy sankcje przeciwko Polsce to optymalne rozwiązanie.
  Wierz mi, że sprawiedliwość boska istnieje a i tramwaje jeszcze jeżdżą.
 • Z nocy lewów czerwcowych mit Tuska rośnie na gruncie ziobrohakowego mitu frontu narodowego prezessimuska
  Alternatywą oscylatora wyborczego pokorwinowski Kukiz 15. Nadzieję w pobermanowskim Episkopacie skołtunieni wszechpolacy macie.
 • @Ziut 02:35:40
  Co jeszcze musi zrobić Tusk żeby wszyscy wiedzieli, że to Niemiec?
  Przecież on ma tyle wspólnego z Polską, co Kierwa z dietą kiełkową.
 • @marek13 04:47:52
  Polska racja stanu wymaga od nas żebyśmy nigdy nie dopuścili do władzy Siemoniaków, Tusków, Mazgułów i Schetynów ludzi PO i UBewateli PRL.
 • @AgnieszkaS 03:23:31
  Może te słowa trafią do tępych głów totalnej opozycji i ich wyznawców? Przyznaję, że szansa jest marna, ale próbować trzeba.

  https://pbs.twimg.com/media/DABHua3XkAAvYTM.jpg
 • @Husky 06:46:17
  Pełna zgoda. Potrzebne są radykalne posunięcia: nacjonalizacja przemysłu, repolonizacja mediów, prześwietlenie posłów pod kątem majątkowym i pochodzenia, a co za tym idzie- bezkompromisowa deportacja podszywających się pod polskimi nazwiskami obcych i w ich miejsce zaproszenie Polaków z Kresów.
 • @marek13 07:02:38
  Prof. Legutko:
  "Tusk nie jest żadnym królem czy władcą, żeby straszyć rządy państw członkowskich UE"

  http://wpolityce.pl/polityka/340175-nasz-wywiad-prof-legutko-tusk-nie-jest-zadnym-krolem-czy-wladca-zeby-straszyc-rzady-panstw-czlonkowskich-ue
 • @marek13 07:02:38
  Dla potomnych :

  https://pbs.twimg.com/media/DAAkNxnWAAAn_LQ.jpg
 • @AgnieszkaS 03:23:31
  Na nic Pani oceny i złośliwe komentarze, to tylko pokazuje jedno że PIS i Kaczynski to Dobra Zmiana

  Tak trzymać Panie Prezesie

  https://pbs.twimg.com/media/DAA-An3XYAAdCdc.jpg
 • @Autor
  A Tusk sobie siedzi w Brukseli i czeka na błędy obecnej władzy. Jest stałym przypomnieniem dla PiS że trzeba się starać bo inaczej władzę się straci. To dla Polski bardzo dobra robota.
 • @Husky 06:47:33
  "Może te słowa trafią do tępych głów totalnej opozycji..."/Husky/


  Zalicza mnie Pan do totalnej opozycji dlatego, że nie chwalę idiotyzmów będących dziełem Stanisława Janeckiego. Jego artykuł jest do niczego.
  Proszę następnym razem wybrać coś godnego przeczytania.

  "Na nic Pani oceny i złośliwe komentarze, to tylko pokazuje jedno że PIS i Kaczynski to Dobra Zmiana"/Husky/

  Chyba ja wiem najlepiej, bo na nich głosowałam.

  Good Night, Husky
 • @marek13 07:02:38
  Po prostu piękne stwierdzenie, " a co za tym idzie- bezkompromisowa deportacja podszywających się pod polskimi nazwiskami obcych"
  Jestem przekonany, że 90% wyznawców judaizmu mieszkających w Polsce również tych, co zmienili nazwiska na polskobrzmiące może udowodnić na kilka pokoleń, że wszyscy urodzili się w Polsce. Czego np. nie może udowodnić np.Jarosław Kaczyński. Nie udowodni tego też znacząca liczba Ślązaków, Kaszubów. Piękne stwierdzenie dla tych którym historia naszego kraju w szkole była zbędna.
 • @Husky 07:40:57
  Przyjacielu ... wydaje mi się ze jesteś kolegą Donalda .

  To że piszesz ..,, Tak trzymać Panie Prezesie ,, , przypomina mi czasy PRL . Można by rzec .. pańska osoba ,panie prezesie ..motywuje mnie do jeszcze wydajniejszej pracy ,dla pańskiej wielkości .

  Tak naprawdę , robisz prezesowi krecią robotę ... te pały tobie to mówią .
  Sam prezes też nie dostrzega... że jest nie tylko małego wzrostu .

  A wydaje się że idą czasy , że będziemy musieli stać murem za PIS-em .

  Tobie dla refleksji ...

  http://fakty.interia.pl/prasa/news-biskup-pieronek-w-rzeczpospolitej-pomniki-kaczynskiego-jak-p,nId,2395075
 • Autor
  "Kiedy się rozmawia z przeciętnymi Francuzami, Niemcami, Holendrami czy Włochami (nie wspominając o Anglikach, bo ci są wyłącznie jadowicie ironiczni), nawet tymi dobrze wykształconymi i bywałymi w świecie, nie mają pojęcia, kto aktualnie zajmuje czołowe europejskie stołki. Nie ma to dla nich większego znaczenia, gdyż są to po prostu urzędnicy, tyle że europejscy. Nie przypisują też tym ludziom jakiejś specjalnej rangi, bo ani nie są oni demokratycznie wybierani, ani nie muszą się cechować choćby śladową oryginalnością czy wyjątkową inteligencją. Nie ma też dla nich znaczenia, z jakiego kraju czołowi eurokraci pochodzą."

  A u nas jest inaczej. To, że Polak jest na takim stanowisku innym przydaje blasku (takim normalnym ludziom). Wiele osób martwi się tym jak będą nas postrzegać w Europie, jacy to jesteśmy ciemni i nie europejscy. A jak się zapytam co ja z tego mam? To słyszę, że będą mnie szanować. A szacunkiem to ja się nie najem :(((

  Nie rozumiem dlaczgo ważne jest dla wielu osób, aby inni nas dobrze postrzegali. "Co ludzie na ten temat powiedzą?" Często słyszy się takie zdanie. No i trzeba tak postępować, aby przypodobać się ludziom kosztem własnej osoby, własnej rodziny itp. A ci ludzie to nie są znajomi, przyjaciele lecz jakaś zbiorowość często nie znana osobiście.
 • @fabi 10:24:27
  //będziemy musieli stać murem za PIS-em// .
  to prawda
  będziemy

  ps.
  Jeśli dziś czwartek, to Schetyna znów chce przyjmować uchodźców 8-))))
 • @leoparda 15:49:00
  //Nie rozumiem dlaczgo ważne jest dla wielu osób, aby inni nas dobrze postrzegali. //

  Ja tego też nie potrafię zrozumieć
  Dzieki za komentarz
  pozdr.
 • @Husky 19:09:20
  Kto to wie kto kręci tym kołowrotkiem.. niepodoba mi się jednak nakręcanie spirali nienawiści w kraju . Nie rozumię polityki prezesa ,i nie wierzę że ma tak głupich doradców , chyba że........

  https://www.youtube.com/watch?v=KDjooZVAjpY&feature=youtu.be
 • @fabi 19:51:58
  skąd ta pewność że to prezes sieje nienawiść - mam dać przykłady że dokładnie jest odwrotnie
  pzdr
 • @Husky 19:59:53
  Nie rozumiesz kolego , wybacz ..ale już nie chce mi się o tym pisać ..
 • @AgnieszkaS 08:55:25
  //Zalicza mnie Pan do totalnej opozycji //

  jeszcze nie 8-)))))
 • @marek13 07:02:38
  Pytanie retoryczne:
  Czy wysyłanie "uchodźców" do krajów niedemokratycznych, gdzie panują reżimy Kaczyńskiego i Orbana, nie jest aby rasizmem?
  Zgroza
 • @Husky 21:11:32
  Naprawdę, ludzie, którzy glosowali na PO, Kod i innych patałachów muszą być zaślepieni. Więcej, ci, co będą wiecznie czekać na kryształowa, prawdziwie polska partie w ich mniemaniu nie doczekają się jej nigdy.
  Oni mantrują na okrągło: PiS to be, bo tamto, Jarek be- bo siamto, ale efekty polityki PiS- główna konstrukcja ich programu- bronią się same.
 • @marek13 23:15:59
  W rozmowie z Adrianem Klarenbachem w Polskim Radiu 24 poseł Kuliz‘15 nie pozostawił suchej nitki na Donaldzie Tusku nazywając go wprost: „urzędnikiem europejskim pochodzenia polskiego”. Na stwierdzenie Klarenbacha, że on jednak nie odważyłby się tak określić Donalda Tuska, Jakubiak odparł:

  Zawsze o tym mówię że za dużo nadziei pokładamy w tej osobie i mówienie o nim ciągle tylko skrzydeł mu dodaje. Powiedział to co myśli. Dla niego Europa jest ważniejsza w tej chwili niż Polska.

  Pytany, o demokrację i czy mamy całkowitą niepodległość, poseł Kukiz’15 odpowiedział:
  W odróżnieniu od Francji u nas po ulicach patrole wojska nie chodzą, tam tylko czołgów brakuje i jak będą wybory to z cała pewnością 50 tys. policjantów nie będzie pilnować urn. Denerwuje mnie, jak się mnie poucza jak demokracja ma wyglądać. Ja nie chcę takiej demokracji jak we Francji. Pytam się ich czy jest demokracja, twierdzą, że jest. Nie wiem, co na to Unia. Może trzeba by się zapytać Unii o stan demokracji we Francji, skoro muszą wozy pancerne po ulicach jeździć?
  Ocenił również, jak postrzegana jest obecnie Polska, ze względu na dbanie o swoje bezpieczeństwo:
  Myślę, że od pewnego czasu Polska jest takim chłopcem do bicia, cieszę się, że unijni urzędnicy wyraźnie czują opór, a rząd polski nie podkulił ogona po wypowiedzi „jakiegoś tam urzędnika Komisji Europejskiej w kwestii uchodźców, który wypowiadał się w kwestii uchodźców”.
  W kwestii przyjęcia przez Polskę uchodźców poseł Kukiz‘15 odparł:
  Polska jest w tej chwili bezpieczna sprowadzenie do Polski uchodźców, hmm, uchodźców… to są ludzie, którzy jadą do swych rodzin w Niemczech, tam gdzie sprowadzano ich po II wojnie światowej, to są bardzo duże rodziny!
  Wskazywał, że imigranci, to zupełnie inna cywilizacja, w której ważniejsza jest rodzina niż paszport, dlatego Niemcy i Francja będą miały kłopoty.
  Oni nie przyjechali się asymilować, przyjechali dalej być muzułmanami. Niech nie szukają rozwiązania w Polsce, tylko u siebie, to ich problem
  -– zaznaczył.
  W ocenie Marka Jakubiaka, Komisja Europejska nie nałoży na Polskę kar, „może tylko pohuczeć”.
  Musimy na to pragmatycznie spojrzeć. UE wtedy, gdy wykupuje długi swoich państw, to wszystko w porządku, to setki miliardów i nikt wtedy o Polsce nie myśli, by ją oddłużyć. Tam, gdzie jest biznes, solidarności nie ma. Tam gdzie mają problem to jej żądają, niech jaśnie państwo ze starej Europy zastanowią się nad tym
  -– podkreślił. Zdaniem gościa, nawet jeśli imigranci przyjadą do Polski, następnego dnia wyjadą. Odniósł się też do sytuacji Polaków, gdy nasz wstąpił do Unii.
  Logika w UE jest już skorodowana i odchodzi w niebyt. Trzeba zdefiniować problem, znaleźć rozwiązania, nie poprzez dywersyfikację zagrożenia, tylko likwidację.

  Nagle miliony muzułmanów przyjeżdżają, Unia daje im 500 euro, co się stało po drodze? Chory liberalizm. Trzeba szykować mieszkania dla Niemców, Szwedów i innych nacji, które u siebie w kraju już żyć nie mogą
  —tłumaczył.
  Marek Jakubiak mówił także o propozycji Nowoczesnej, by zmienić kodeks wyborczy. Chodzi o to, by wybory nie mogły być organizowane w dniach, które wypadają w święta państwowe i kościelne.
  Zbieg wszystkiego na 11 listopada 2018 roku jest niekorzystny, jednak powinno być to rozłożone. To 100-lecie niepodległości, nie powinniśmy tego bagatelizować, wybory powinny zostać przełożone, referendum też rozdzielne, to powinno być święto demokracji
  —podsumował.
  red/polskieradio.pl

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY