Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
365 postów 10716 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom "wstęp wzbroniony" Rafał Gan-Ganowicz (1932 - 2002) "Nigdy nie zabiłem człowieka. Zabijałem tylko komunistów"

Dzień Mamy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Mam! Kochajmy i Szanujmy Zawsze Nasze Mamy

                  

                

 

 

Dzień Matki!
Wszystkim Mamom życzymy dużo szczęścia i zdrowia.

                   

 

       

 


Dzień Matki jest obchodzony w ponad 90 krajach na świecie, jednak w różnych terminach.
Na przykład w Norwegii przypada w lutym, w Irlandii i Wielkiej Brytanii - w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, a w Indonezji - 22 grudnia.
Najczęściej różne państwa obchodzą Dzień Matki w drugą niedzielę maja, jak: Austria, Australia, Czechy, Malta, Stany Zjednoczone, Hongkong, Indie, Szwajcaria i Włochy. W naszym kraju święto przypada 26 maja i liczy już ponad sto lat - po raz pierwszy było obchodzone w 1914 roku w Krakowie.

Historia święta mam
Święto ma dwie niezależne historię - europejską i amerykańską. Już w starożytnej Grecji matkom-boginiom, będącym symbolem płodności i urodzaju, składano uroczyste ofiary. Zwyczaj ten odnowiono w XVII wieku w Wielkiej Brytanii.
W tzw. "Mothering Day" do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Ten obyczaj przetrwał do około XIX stulecia.
Powrócono do niego po zakończeniu drugiej wojny światowej. Inaczej historia święta przedstawia się w Stanach Zjednoczonych. Ma swoje początki w końcu XIX stulecia - najpierw promowany był Dzień Matczynej Pracy, następnie Dzień Matek dla Pokoju, aż w końcu w 1914 roku Kongres zatwierdził Dzień Matki jako święto narodowe.

 


Pamiętaj o Mamie i złóż jej życzenia

 

                         

 

 

 

KOMENTARZE

 • Pałkarzu !!!!!
  Pamiętaj o Mamie i złóż jej życzenia
 • @Husky 08:05:22
  Życzenia złożyłem swojej mamie wczoraj, jak zawsze... dzień wcześniej - czyli jak to ja mam w zwyczaju - na przekór konwenansom. Lubię stać z boku gdy wszyscy ... uprawiają lemingozę - czyli generują korki do kwiaciarni bynajmniej nie z powodu NAGŁEGO PRZYPŁYWU MIŁOŚCI DO SWEJ RODZICIELKI ..LECZ DLATEGO ,ŻE TAK NAKAZUJE KARTKA W KALENDARZU...
  A więc ja mając na uwadze ,że całkowite zignorowanie sztywno umocowanego obyczaju, który przecież sam w sobie nie jest niczym złym ( poza tym, że jest troszkę sztuczny - uzasadnienie powyżej) IDĘ NA SPOKOJNIE DO KWIACIARNI DZIEŃ WCZEŚNIEJ i robię wszystkich w bambuko ;)
  Moja mama też ma dość luźny stosunek - a już do dnia kobiet szczególnie - do wszelkich stadnych schematycznych zachowań jak np dzień matki,więc podchodzi z pełnym zrozumieniem do mojego dziwactwa ( dzień matki 25 maja )i oczywiście jakąś tam radość ten kwiatek jej daje...a może nawet większą
  Jak każdej mamie.

  Ale wracając do twojego postu i Twojej osoby jednocześnie. Dobrze wiem, że wstawiłeś tę notkę żeby wyhaczyć kilka ***** I OCZYWIŚCIE POPRAWIĆ SOBIE NADSZARPNIĘTY PR i podlizać się odrobinę do czytelników..
  Zupełnie jak politycy, którzy wykorzystują wszystkie tego typu okoliczności jako okazję do rzucenia kilku chwytliwych hasełek do naiwnego tłumu...

  A ja powiem Ci tak.
  GDYBYŚ MIAŁ JAJA ( byłbyś dojrzałym mężczyzną) TO NAPISAŁBYŚ NOTKĘ WŁASNYMI SŁOWAMI - TAK JAKBYŚ PISAŁ DO SWOJEJ UKOCHANEJ MAMUSI a potem PRZESŁAŁ JEJ LINK DO SWOJEJ NOTKI. JESTEM PEWIEN ŻE PRZY OKAZJI ZGARNĄŁBYŚ SUPER OCENĘ - ***** X 10

  TO BYŁBY PREZENT CO ???? I DLA CIEBIE I DLA MAMY .
  ALE TY MASZ ZAMIAST MÓZGU ŁĄCZE INTERNETOWE ...

  ...A PAŁA ZA WKLEJKĘ (TYM RAZEM WYCIĄŁEŚ ŚRODEK ARTYKUŁU :) ) ALE CHYBA WIESZ ,ŻE NADAL POWINIENEŚ PODAĆ ŹRÓDŁO ??

  pomogę ci ;)
  http://www.radio.kielce.pl/post-32903

  Masz coś jeszcze do powiedzenia ?
 • Mama to piękne słowo, a myśleć o mamie trzeba przez cały rok, nie tylko w ten jeden dzień.
  A na pałkarza się nie złość, widocznie nie miał mamy. :)
 • @Paulus.Aquarius 09:09:06
  U Huskiego wklejki to już taka norma, że człowiek przestał się nad tym zastanawiać. On nadal na poziomie pisma obrazkowego, z tego najbardziej lub korzystać.
 • @Zawisza Niebieski 09:10:36
  A na pałkarza się nie złość, widocznie nie miał mamy. :)

  Chciałbyś coś mi powiedzieć ?

  WYJAŚNIENIE W MOIM KOMENTARZU POWYŻEJ ZA TRUDNE NA PIĄTKOWY PORANEK ?
 • @Paulus.Aquarius 09:34:57
  Komentarz pisałem nie znając twego wyjaśnienia. Akurat temat nie wydawał mi się zasługujący na pałkę.
 • @Zawisza Niebieski 12:32:18
  ok, rozumiem- no problemo
 • @Paulus.Aquarius 09:09:06
  ta mama to musiała cię nieźle walić po tym pustym łbie
  Skutki
  WIADAC SŁYCHAĆ i CZUĆ

  ps.
  a ty intelektualisto (inaczej) ile się natrudziłeś przy ostatnie notce.jest tam choćby jedna litera twoja.
 • @Paulus.Aquarius 09:34:57
  co ten KSEROBOJU nr.1 link ma niby oznaczać
  co ?
  pajacu
 • @Husky 17:39:15
  Ile razy ci mówiłem, że dla mnie znacznie cenniejsze byłoby, byś napisał coś od siebie, coś własnego niż powielał obrazki szykowane dla "narodu głupiego, co tylko obrazki kupi". Czy też teksty inne. Nie stać cię na to? Czy potrafisz się wznieść ponad "ta mama to musiała cię nieźle walić po tym pustym łbie". Widziałeś ostatnie sukcesy "polityków naszej troski". Andrzej D. biegł biedaczek by podać rękę prezydentowi USA, a ten go olał? No bo kto by szanował człowieka co przysięga na konstytucję własnego kraju a później jej nie szanuje?
  A miałbyś takie wspaniałe zdjęcia z Andrzejem D. w roli mistrza drugiego planu. Wredny ten prezydent USA, pewnie sterowany przez Tuska.
  Kurski już nie w Kielcach, a gdzie indziej zrobi festiwal talentów PiS-polo. Proponuję Toruń, tam za odpowiednie pieniądze Tadeusz R udostępni sale, a jak PiS da, zbuduje amfiteatr. "Biznesmenowi" żaden grosz nie śmierdzi. Macierewiczowi biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek odmówił brania udział w szopkach smoleńskich. Msza jest mszą, nie szopką. Nawet opłacany ogromnymi sumami Kościół się budzi, bo już Wolacy przekraczają wszelkie normy, tego nawet świnia nie zje.
 • @Zawisza Niebieski 19:33:24
  https://pbs.twimg.com/media/DAvImwRXkAAIGa5.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:33:24
  Ale kompromitacja

  https://pbs.twimg.com/media/DAwHF9sXUAEVS1a.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:33:24
  //Nawet opłacany ogromnymi sumami Kościół się budzi, bo już Wolacy przekraczają wszelkie normy, tego nawet świnia nie zje.//

  Najnowsza porcja „mądrości” .
  Ktoś rozumie, o co chodzi?
 • @Zawisza Niebieski 19:33:24
  "Dwaj najwięksi nadawcy komercyjni - TVN i Polsat - nie rozważają współpracy z miastem Opole przy realizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej" – informuje portal wirtualnemedia.pl.


  Kilka dni temu Opole wypowiedziało Telewizji Polskiej umowę na organizację tegorocznej, 54. edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jako powody, w oficjalnym piśmie, wskazano m.in. niezapewnienie udziału przedstawiciela miasta Opola w Radzie Artystycznej Festiwalu. Prezydent Opola nie wpuścił TVP na teren amfiteatru, gdzie ekipa chciała rozpocząć prace techniczne.

  Prezydent miasta twierdził, że jesienią tego roku, mimo wszystko, festiwal się odbędzie. Jednak – jak informuje portal wirtualnemedia.pl – telewizja TVN nie otrzymała od Opola żadnej oficjalnej propozycji przy festiwalu ani takiej miastu nie złożyła. Telewizja Polsat również nie jest zainteresowana festiwalem. – Opole nie jest naszym tematem. W piątek zaczyna się organizowany przez nas Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie. Nie zajmujemy się Opolem, Kielcami tudzież innym miastem w Polsce – wyjaśnił portalowi wirtualnemedia.pl rzecznik prasowy Polsatu.
 • ciekawostka
  Jedna z francuskich szkół w departamencie Gironde zlikwidowała obchody Dnia Matki, bo nie wszyscy mają matkę, a niektórzy nawet dwóch ojców.
 • @Husky 20:11:01
  No cóż, miasto Kraków planowało, nie wiem, czy sprzedało bo informacji o tym nie znalazłem sprzedać Koścołowi ziemię na parking za 2% wartości wyceny. Sumy i zlecenia jakie otrzymuje Tadeusz R są dość słynne. Również Kościół dofinansowywany jest z naszych podatków. Nie raz słyszy się o interesach jakie prowadzi państwo z Kościołem.

  Znalezienie firmy obsługującej w sposób profesjonalny festiwal nie jest proste. Jednak czy można było puszczać chałę, to co chciał zrobić niszczyciel polskiej telewizji, niejaki Kurski. Czasami lepiej nic nie zrobić niż zrobić coś, z co ośmieszy.

  A co do ciekawostki francuskiej, w każdym kraju zdarza się, że do władzy dostają się inteligentni inaczej, co również możemy obserwować i u nas. Choćby niejaka pani Kempa, co witając u Tadeusza R. najpierw witała biskupów, później dopiero prezydenta.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY