Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
365 postów 10716 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom "wstęp wzbroniony" Rafał Gan-Ganowicz (1932 - 2002) "Nigdy nie zabiłem człowieka. Zabijałem tylko komunistów"

Sponsorowanie terroryzmu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja aktywizuje działania informacyjne związane z kryzysem katarskim sięgając po podobne środki jak w przypadku próby neutralizacji pierwszej umowy długoterminowej na dostawy saudyjskiej ropy do Europy Środkowej.

            

 

Arabia Saudyjska zerwała stosunki dyplomatyczne z Katarem w związku z oskarżeniami o wspieranie terroryzmu. W ślad za Rijadem poszły Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt i Bahrajn. Państwa te wprowadziły blokadę transportu drogowego, morskiego oraz lotniczego do i z Kataru. Mówi się również o możliwym zamknięciu Kanału Sueskiego dla katarskich statków, które m.in. tym szlakiem dostarczają gaz ziemny do gazoportu w Świnoujściu. W reakcji na zamieszanie dyplomatyczne na Bliskim Wschodzie na giełdach rośnie też cena baryłki ropy naftowej.

Przyczyną zaostrzenia się sytuacji na Bliskim Wschodzie są oskarżenia Arabii Saudyjskiej i kilku innych arabskich państw, o wspieranie przez Katar Bractwa Muzułmańskiego - uznawane przez wiele krajów za organizację terrorystyczną. Dwa tygodnie temu te same kraje - Arabia, ZEA, Egipt i Bahrajn zablokowały strony internetowe katarskich mediów, w tym wpływowej telewizji Al-Jazeera. Pretekstem do internetowej blokady miały być niepochlebne komentarze szejka Kataru pod adresem władz Arabii Saudyjskiej. Katarskie władze zdementowały te informacje.

          

 

Ciekawa analiza Piotra Maciążeka z portalu DEFENCE24.PL

Zapraszam bo warto:

 

 

Sponsorowanie terroryzmu?

„Rosyjski spin” uderza w saudyjską ropę i katarski gaz dla Polski

[ANALIZA]

Kolejne dni przynoszą nowe informacje związane z kryzysem katarskim (porównaj – PGNiG i Orlen „złapią Katar”? Ryzyko przewrotu pałacowego w Dosze). Narasta szum informacyjny i coraz trudniej wskazać główne mocarstwo aranżujące blokadę dyplomatyczną władz w Dosze. W pierwszym okresie wydawało się (i nadal jest to scenariusz najbardziej prawdopodobny), że skoordynowane działania państw arabskich wymierzone w Katar (wedle izraelskich służb ich powodem była polityka informacyjna telewizji Al-Jazeera, zbliżenie z Iranem i wsparcie dla Hamasu) były autoryzowane przez Stany Zjednoczone, które w coraz większym stopniu usztywniają swoje stanowisko wobec Teheranu (mimo zainicjowanego przez poprzednią administrację porozumienia atomowego). Przemawiałyby za tym m.in. słowa prezydenta Donalda Trumpa, który stwierdził w kontekście katarskim, że jego niedawna wizyta w stolicy Arabii Saudyjskiej (tj. lidera krajów blokujących Dohę) „już przynosi efekt”.

Jednak coraz więcej informacji pojawiających się w prasie sugeruje, że inicjatorem kryzysu mogło być inne mocarstwo (co ciekawe istniejące narracje w zasadzie wykluczają autonomiczność decyzyjną Arabii Saudyjskiej – zapewne z powodu rozmiarów jej koalicji). Źródła Reutersa sugerują, że „amerykańska dyplomacja była zaskoczona wydarzeniami rozgrywającymi się w Zatoce Perskiej”. Natomiast telewizja CNN powołując się na kontakty w służbach USA poinformowała, że specjalny zespół FBI pomagał Katarczykom zbadać sprawę zhakowania państwowej agencji prasowej, w której zamieszczono nieprawdziwe, proirańskie wypowiedzi emira. Incydent ten stał się katalizatorem kryzysu.

Bez względu na to, kto był prawdziwym patronem zaostrzenia się sytuacji w Zatoce Perskiej wydaje się, że przy obecnym układzie międzynarodowym dojdzie do jej szybkiego uregulowania (leży to w interesie wszystkich podmiotów w regionie, a szerzej także importerów), a zatem nie stwarza to strategicznego zagrożenia dla dostaw LNG do Polski (potwierdzają to rozmowy w kuluarach Polsko-Ukraińskiej Konferencji Gazowej gdzie podkreślano, że kolejna dostawa LNG z Kataru jest realizowana bez przeszkód). W tym kontekście widać także jak dobrym rozwiązaniem jest budowa terminali, które zachowują elastyczność na wypadek konieczności zmiany dostawcy (np. według klauzuli force majeure, gdy z powodu siły wyższej dostawca nie może zrealizować kontraktu).

Niezwykle interesująco przedstawia się jednak to jak kryzys może zostać wykorzystany w sferze informacyjnej. Bez względu na realność zagrożenia opóźnienia dostaw lub ich ceny (w przypadku spotów) zaistniała sytuacja może oddziaływać na społeczeństwa i polityków, w efekcie tworząc przewagi dla dostawców spoza Zatoki Perskiej w dobie zaostrzającej się rywalizacji na rynku gazu skroplonego.

Widać to bardzo wyraźnie na przykładzie Rosji, która bez względu na to jaki jest jej udział w kryzysie, stara się wykorzystać go informacyjnie.

Przede wszystkim wyraźna jest aktywizacja niektórych środowisk politycznych i komentatorów sugerujących, że Polska wspiera terroryzm zakupując surowiec z Kataru. Analogiczne zjawisko miało miejsce tuż przed zawarciem pierwszej długoterminowej umowy na dostawy ropy z Arabii Saudyjskiej, która osłabiła w Europie Środkowej rosyjski Rosnieft (porównaj – Rosyjskie "trolle internetowe" na froncie polsko – saudyjskim).
Oczywiście jak każda skuteczna dezinformacja zawiera ona w sobie ziarno prawdy. Faktycznie Katar wspiera organizacje fundamentalistyczne, ale wśród państw eksportujących węglowodory trudno znaleźć takie, które tego nie robią. Niestety największe zasoby ropy i gazu występują poza państwami OECD, a więc demokratycznymi i nie stanowiącymi zagrożenia dla sąsiadów (z odwrotną sytuacją mamy do czynienia w
przypadku uranu, co pokazuje zalety energetyki jądrowej, nie mówiąc już o odnawialnych źródłach energii).

Rosyjskie media branżowe wyraźnie podkreślają zagrożenie dla dostaw katarskiego gazu jakie rodzi wybuch kryzysu. Chodzi o zakaz korzystania z portu Fujairah, gdzie tradycyjnie były tankowane metanowce z Kataru przed rejsami w odleglejsze części świata. Innym zagrożeniem miałaby być blokada Kanału Sueskiego przez Egipt.
Faktycznie blokada portów Zjednoczonych Emiratów Arabskich może być problematyczna dla Kataru, jednak przejściowo. Z pewnością wykorzystanie innych portów w regionie jest możliwe (nie wykluczone, że irańskich biorąc pod uwagę coraz lepsze relacje Kataru z tym krajem). Ponadto za pomocą transakcji typu SWAP potencjalnie prawdopodobne będzie świadczenie dostaw we współpracy z innymi firmami globalnymi. Co do Kanału Sueskiego – jego wykorzystanie reguluje specjalna umowa międzynarodowa w związku z czym ryzyko nie przepuszczenia statków z Kataru jest tu minimalne i mogłoby wywołać protesty krajów takich jak Polska (tj. importerów).

W sprawie kryzysu katarskiego wyraźnie zaktywizował się Gazprom. Agencja Tass cytuje spółkę twierdząc, że „może on mieć katastrofalne skutki ponieważ rynki europejskie są nadal mocno odizolowane od azjatyckich i amerykańskiego”.
Podsycanie narracji o niepewności dostaw LNG sprzyja rosyjskim rurociągom, szczególnie w dobie konieczności podjęcia kluczowych decyzji wobec gazociągu Nord Stream 2. Nie ulega jednak wątpliwości, że za radą Aleksandra Miedwiediewa, wiceprezesa Gazpromu, straszącego Europę „katastrofalnymi skutkami kryzysu katarskiego” należy zwiększyć ilość kierunków importowych, a tym samym terminali. Nie trudno wyobrazić sobie przecież sytuację, w której na trudności w Zatoce Perskiej nakłada się awaria nadbałtyckiej magistrali, której przepustowość rozbudowywano by zakończyć tranzyt gazu przez Ukrainę…


http://www.energetyka24.com/607641,sponsorowanie-terroryzmu-rosyjski-spin-uderza-w-saudyjska-rope-i-katarski-gaz-dla-polski-analiza

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Husky
  Pamiętaj że ten portal od pewnego czasu znajduje się w obcych rękach i kadzi nam jak tvn . Tu jest ta "nowa strategia "http://www.defence24.pl/578068,izraelska-amunicja-programowalna-dla-polskich-leopardow Pozdrawiam. 5*
 • Turcja włącza się do bliskowschodniej gry.
  Jest decyzja o wysłaniu żołnierzy do Kataru

  https://pbs.twimg.com/media/DBvuNIeUMAAuwF9.jpg

  https://t.co/huUjW9Fufo
 • @Repsol 22:39:10
  Nie jestem zdeklarowanym fanem tego portalu. Ale od czasu do czasu warto zajrzeć.
  Dzięki za ocenę
  Pzdr.
 • @Husky 22:44:37
  Ten portal kiedyś był ok , teraz unikam. Pzdr.
 • @ Autor
  "Niestety największe zasoby ropy i gazu występują poza państwami OECD, a więc demokratycznymi i nie stanowiącymi zagrożenia dla sąsiadów"

  O! Ale mamy "piękną" demokrację w Polsce (Piskorski siedzi).

  A USA już nie stanowią zagrożenia dla Libii, Iraku, Jugosławii i Afganistanu....

  To dopiero jest propaganda - pan Maciążek chyba wierzy w to co pisze.

  5*
 • @Jasiek 22:58:29
  Najciekawszą jest "argumentacja" Arabii Saudyjskiej - czyli sponsorowanie terrorystów przez Katar

  I kto to mówi -
  Ojczyzna Bin Ladena i tysięcy nie mniej znanych terrorystów.

  Źródłem terroryzmu jest saudyjski wahhabizm

  https://euroislam.pl/app/uploads/2015/02/Ilustracja-608x350.jpg

  Żona bloggera Raifa Badawiego, Ensaf Haidar, poczyniła podobne spostrzeżenie odnośnie biczowania swojego męża: „Rząd saudyjski zachowuje się jak Daesz [poniżające słowo w języku arabskim, określające ISIS]”.

  Uznaje się, że około dwa i pół tysiąca Saudyjczyków znajduje się w szeregach ISIS.

  Kąśliwa uwaga Ensaf Haidar pokazuje głębszą prawdę. Można by rozsądnie argumentować, że dynastia Saudów jest po prostu lepiej zorganizowaną i bardziej dyplomatyczną wersją ISIS. Podziela ona ekstremistyczny teofaszyzm wahhabicki, brak poszanowania praw człowieka, nietolerancję, brutalne ucinanie głów itd. – tylko ma lepsze budynki i drogi. Jeśli ISIS stanie się trwałym państwem, można sobie wyobrazić, że za kilkadziesiąt lat może ono przypominać Arabię Saudyjską.

  Jak Arabia Saudyjska rozprzestrzenia terroryzm? Agenda ekstremistów nie jest zawsze wyraźne sankcjonowana przez rząd. Jednak w monarchiach, gdzie pieniądze rządowe są rozprowadzane do różnych książąt, istnieje mała odpowiedzialność za to, co rodzina królewska robi z funduszami państwowymi. Duża ich część płynie przez organizacje charytatywne, nie związane w żaden sposób z wojskiem.

  Pieniądze idą na budowę oraz działanie meczetów i madras, które nauczają radykalnego wahhabizmu. Część przeznaczona jest też na trenowanie imamów, kontakt z mediami, publikacje, dystrybucję wahhabickich podręczników oraz dotacje dla uniwersytetów i ośrodków kultury. Telegram Wikileaks wyjaśnia to na przykładzie tylko jednego regionu w Pakistanie:

  Źródła rządowe i pozarządowe twierdziły, że wsparcie finansowe, szacowane prawie na sto milionów dolarów rocznie docierało do duchownych [sekty] Deobandi oraz Ahl-al-Hadis w regionie od organizacji „misjonarskich” i „islamskich organizacji charytatywnych” z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich pod przykrywką, przy pełnym wsparciu ich rządów.

  Chociaż program wahhabitów został zmieniony po atakach z 11 września, w dalszym ciągu jest on zacofany i nietolerancyjny. Freedom House opublikowało raport o zmodyfikowanym programie. Wnioski są takie, że „w dalszym ciągu wspierają oni ideologię nienawiści w stosunku do ‚niewiernych’. Zaliczają się do nich chrześcijanie, żydzi, szyici, sufici, sunnici nie wyznający doktryny wahhabizmu, hinduiści, ateiści i inni”. Nie naucza sie tego jedynie w kraju, ale z entuzjazmem eksportuje za granicę.

  Oczywiście, na początku USA i Pakistan wspólnie promowały tę ideologię, żeby walczyć z inwazją sowiecką w Afganistanie. Poza radykalną indoktrynacją, tysiące ochotniczych dżihadystów z Arabii Saudyjskiej oraz innych krajów arabskich zostało wysłanych do walki wspólnie z afgańskimi mudżahedinami. Do dziś jest to złożony problem, ponieważ politycy z biednych krajów, które otrzymują fundusze saudyjskie i z krajów Zatoki Perskiej, zgadzają się na obecność ekstremistycznych meczetów po części z powodu łapówek dla lokalnych władz.

  https://euroislam.pl/zrodlem-terroryzmu-jest-saudyjski-wahhabizm/
 • @Jasiek 22:58:29
  http://www.forbes.pl/kraje-z-najwiekszymi-rezerwami-ropy-najwieksze-rezerwy-ropy-naftowej,artykuly,197445,1,1,2.html
 • |Ruzne sa oblicza terroryzmu
  Cały świat jest w niebezpieczeństwie z powodu katastrofy w Fukushimie
  Cały świat jest w niebezpieczeństwie z powodu katastrofy w Fukushimie

  Poziom promieniowania wewnątrz uszkodzonego reaktora w elektrowni atomowej Fukushima Daiichi w Japonii osiągnął rekordową wysokość, odkąd prawie sześć lat temu doszło w niej do stopienia reaktorów. Eksperci określają ostatnie pomiary natężenia promieniowania jako „niewyobrażalne”.

  Właściciel elektrowni, Tokyo Electric Power Company (TEPCO), twierdzi, że pomiary atmosferyczne we wnętrzu obudowy reaktora nr 2 wynoszą 530 siwertów na godzinę, co jest wartością znacznie przekraczającą dotychczasowe 73 siwerty na godzinę. Reaktor nr 2 jest jednym z trzech, w których doszło do wybuchu, gdy elektrownię uszkodziło ogromne trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku.

  Jak donosi TEPCO, analiza najnowszych obrazów ujawniła otwór o powierzchni jednego metra kwadratowego w metalowym okratowaniu poniżej ciśnieniowego pojemnika reaktora. Za powstanie tego otworu odpowiedzialne jest prawdopodobnie paliwo jądrowe, które roztopiło się, a następnie przedostało do pojemnika po tym, jak tsunami zniszczyło system chłodzenia elektrowni Fukushima Daiichi. Również po raz pierwszy od momentu katastrofy upubliczniono obrazy przedstawiające ciemne grudy pod reaktorem nr 2. Eksperci sądzą, że tą ciemną materią są stopione uranowe pręty paliwowe emitujące promieniowanie radioaktywne.

  Po sześciu latach z jakiegoś powodu natężenie promieniowania nagle osiągnęło zatrważający poziom. Może to być spowodowane tym, że więcej prętów paliwowych jest odkrytych albo wchodzą one w bliższy kontakt ze sobą, zwielokrotniając i przyspieszając konwersję masy w energię. Roztapiające się pręty zwiększają też znacząco ryzyko utworzenia krytycznej masy, która eksplodując mogłaby rozprzestrzenić śmiercionośne pierwiastki radioaktywne w atmosferze oraz w wodach gruntowych i oceanicznych. To niszczycielskie zjawisko zagraża istnieniu wszystkich form życia na północnej półkuli.

  TEPCO planuje wysłać specjalnego zdalnie sterowanego robota mającego sprawdzić warunki panujące obecnie wewnątrz reaktora nr 2. Jednak tego rodzaju roboty są zaprojektowane na wytrzymanie całkowitej dawki 1000 siwertów, co oznacza, że są w stanie przetrwać niespełna dwie godziny w otoczeniu panującego tam promieniowania. Mimo to rzecznik TEPCO powiedział, że zarejestrowane obrazy dostarczą bardzo użytecznych informacji na temat warunków panujących aktualnie w środku reaktora.

  To niezwykle intensywne promieniowanie bardzo utrudnia zadanie tysiącom robotników zaangażowanych w wyłączanie elektrowni, które może potrwać około 40 lat. Co więcej, lekarze nigdy nie mieli do czynienia z takim poziomem radioaktywności w swojej pracy.

  Siwert jest jednostką promieniowania. Dawka zaledwie 0,1 siwerta znacząco zwiększa ryzyko nowotworu. Dawka jednego siwerta wystarczy do wywołania choroby popromiennej, nudności, bezpłodności, wypadania włosów i powstania zaćmy. Wystawienie na działanie 5 siwertów może zabić połowę ludzi w ciągu miesiąca, natomiast dawka 10 siwertów może okazać się śmiertelna w czasie kilku tygodni.

  Po sześciu latach TEPCO razem ze swoimi partnerami biznesowym: w Fukushima Daiichi wciąż nie ustalił położenia i stanu roztopionego paliwa w trzech najbardziej uszkodzonych reaktorach atomowych. Nawet jeśli uda się oczyścić gruzowisko, odzyskać pręty paliwowe i przejąć ponownie kontrolę nad zachodzącymi reakcjami jądrowymi, skażenie tamtego terenu może trwać setki tysięcy lat.

  Na podstawie:

  http://www.naturalnews.com/2017-02-09-the-media-can-no-longer-hide-the-truth-about-fukushima-the-entire-world-is-in-danger.html

  http://www.naturalnews.com/2017-02-04-record-radiation-level-detected-a-fukushima-reactor-unimaginable-could-kill-human-from-even-brief-exposure.html

  http://www.naturalnews.com/2017-02-06-unimaginable-radiation-levels-detected-at-fukushima-mox-fuel-melts-through-reactor-floor.html

  Tłum. Nexus

  Źródło: Wolna Polska
  ze strony alexjones.pl
 • @Husky 23:12:17
  Gdzieś na NEonie widziałem link, że Polska ma zasoby oceniane na 4 biliony baryłek... czyli ponad 10 razy większe niż Wenezuela...
 • @Jasiek 23:26:40
  w Karlinie 8-)))))))
  ps.
  oj dobrze by było mieć przynajmnie 2 razy tyle co ......
  Rosja
  pzdr
 • Cały problem
  polega na tym, że Katar zapłacił okup dla szyitów - walczących z wahabitami, a tak kochana przez ciebie arabia saudyjska (bo wspierana przez żydów z usa, tak samo zresztą jak komunizm i nazizm) i reszta kundli wspiera wahabitów odpowiedzialnych za terroryzm. Moglismy mieć Jamał2 i czerpać z tego korzyści (1mld$ rocznie za sam transfer gazu) ale żydki z solidarności, sld i od kaczora bardziej interesowały się dobrem ukrainy i litwy. Efekt mamy taki że powstaje też 2 tyle że nord stream... polklaskaj se po pindolku kundelku bo jest zajebiście... usa rulez, tyle że po polskim trupie...
 • @Husky 22:42:52
  serio tą kozojebską szmatę wstawiłeś. serio, taki głupi jestes??? nie, no wiem że głupi jestes ale mimo wszystko wroga usa wstawiac nie powinieneś. chyba że!!! pensję w szeklach a nie dolarach dostajesz
 • @czerwony baron 23:58:42
  W Funtach !!!!!
  ale i Rublami nie gardze
 • @czerwony baron 23:49:39
  //a tak kochana przez ciebie arabia saudyjska //

  znów pomyliłeś kolory tabletek
  pzdr.
 • @Husky 00:05:13
  i tak wszyscy wiedzą że są to szekle 8-))))
 • @Husky 00:06:18
  serio?
 • @Husky 22:42:52
  .

  .

  https://www.youtube.com/watch?v=xEEypQJppKc
 • @czerwony baron Wład III Palownik zwany też Drakulą (Dragon = Smok)
  .

  Zakon Smoka

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82ad_Palownik

  https://www.youtube.com/watch?v=7ky15kLZfpY

  http://www.foxcrawl.com/wp-content/uploads/2011/11/Prince-Charles-King-of-Romania.png
  https://www.thestar.com/content/dam/thestar/news/world/royals/2011/10/27/prince_charles_shares_bloodline_with_vlad_the_impaler/chuckvlad.jpeg.size.custom.crop.1086x669.jpg
  https://hw.infowars.com/wp-content/uploads/2017/03/CharlesVlad.jpg
 • @Husky 00:05:13
  Witam ..znowu na rozkładówce , proszę ,proszę .
  No ale do rzeczy.. nie przeginaj .. na liście z rublami cie nie ma ..chyba że ty wiesz to co ja nie wiem .
 • @jan 23:18:23
  Jesteś w stanie znaleźć inne źródło(a) na potwierdzenie?

  Byłoby "ciekawie", bo jeśli to prawda, to mamy "chiński syndrom" w realu...
 • Rosyjski Generał po rosyjsku o Frankistach
  .

  https://youtu.be/94LtrmAhrjY?t=32m57s


  https://pl.wikipedia.org/wiki/Republika_Helwecka
 • @Husky
  Islamiści w akcji wprowadzania jednej prawdziwej religii..7 Jun 2017
  Zobaczcie, co nasi islamscy "bracia", wyznający według Cyryla i Franciszka tego samego Boga Stwórcę, robią z kościołami na Bliskim Wschodzie... Chcemy ich w Polsce? A.L.
  https://www.youtube.com/watch?v=295zKctP_to


  טרור: לוחמי דאעש מנתצים פסלים ושורפים את הכנסייה
 • @ireneusz 16:07:41
  Większego od ciebie bezmózgi lewaku i paru innych tu nie ma.
 • Skandal !
  Prezydent USA Donald Trump prawdopodobnie odwiedzi Polskę 6 lipca w drodze na organizowany w Niemczech szczyt G20
  (PAP)

  https://pbs.twimg.com/media/DBzmccbXsAEB4P3.jpg

  I jeszcze z nim będzie Prezydent Duda po angielsku rozmawiał !
  Skandal !
 • @kula Lis 67 16:47:22
  Wraz z Zawisza tworza tu niezly lewacki duet
 • O masz nawe , TVN atakuje Arabów
  https://pbs.twimg.com/media/DBz4OL7W0AAe1gK.jpg
 • @Husky 17:13:42
  Dlaczego "skandal"? Nowy senior powinien odwiedzić swoich wasali.
 • @lorenco 20:12:29
  to ty wasal jesteś ?
  No" popacz" a tak chwaliłeś Trampka parę m-cy temu
  Kameleon ?
 • @Husky 20:21:08
  Trump naobiecywał społeczeństwu amerykańskiemu a nie mnie. Jeśli chodzi o politykę międzynarodową, obiecywał pokój na Ziemi.
  Chyba każdy normalny człowiek, Ziemianin chce pokoju? Ty nie chcesz?
  A ja wasalem nie jestem, Ty jesteś wasalem popierając wasalstwo PiS wobec USA.
 • @lorenco 20:37:34
  Prezydent USA Donald Trump odwiedzi Polskę !!!
  To kraj w którym mieszkasz ?
 • @Husky 20:46:45
  Ty tu na pewno nie mieszkasz a ja na pewno mieszkam w Polsce.
  To, że Trump odwiedzi Polskę nie imponuje mi tak jak Tobie.
  Twoje Pisiory powinny zrobić tak, jak w tym dowcipie: wywołać USA wojnę i poddać się. Wtedy Polaka będzie kolejnym stanem USA i nie będzie żadnych niedopowiedzeń. USA mają wiele zamorskich prowincji, może nią być i Polska. Zresztą nieformalnie już nią jest.
 • @lorenco 20:57:13
  //Wtedy Polaka będzie kolejnym stanem USA//
  a szkoda, co ,
  szkoda.
  Lepiej jak by była republiką Kraju Rad
 • @Husky 21:00:43
  Właśnie czekałem na Taką Twoją odpowiedź innej nie spodziewałem się. Skąd wy macie takie charaktery a właściwie nie macie charakterów, że MUSICIE trzymać Polaków pod czyimś butem? Polacy dali temu przykład nie raz, że pod butem nie chcą być. Żadnym.
 • @lorenco 21:36:29
  Właśnie czekałem na Taką Twoją odpowiedź innej nie spodziewałem się.
  Obaj jestesmy bardzo przewidywalni.Czyli cywilizacja zachodnia kontra cywilizacja ...........ka
  Mam racje.
 • @Husky 21:54:17
  Nie ma czegoś takiego jak cywilizacja kontra cywilizacja.
  Mnie nie przeszkadzało, że ludzie np. w Iraku żyli po swojemu, czy ludzie w Puszczy Amazońskiej polują nadal z dzidami i nie chcą telewizorów.
  Tu nie ma wojny między cywilizacjami, jest wojna oligarchów o kasę a różnych ugrupowań o władzę.
  Wojna cywilizacyjna byłaby, gdyby napadli na Ziemię kosmici. Chyba, że napadli a my nie wiemy?
  Chyba nie jesteś kosmitą?
 • @lorenco 22:05:46
  //Tu nie ma wojny między cywilizacjami, jest wojna oligarchów o kasę a różnych ugrupowań o władzę.//

  Krym,Donbas,Noworosja,Syria,Libia,Irak,Jemen itd
  Wszędzie idzie o to samo
  Tu się z Tobą zgadzam
 • Incydent 8-)))
  Strzelanina pod Moskwą, trwa akcja policji
  Napastnik otworzył ogień do swoich sąsiadów w podmoskiewskiej dzielnicy Kratowo, a następnie zabarykadował się w domu i otworzył ogień do przechodniów. Według agencji "Tass", cytowanej przez RMF FM, cztery osoby zginęły, a trzy zostały ranne. Na miejscu są antyterroryści.
 • @lorenco 22:05:46
  zwyczajnie ma niewolniczą duszę służalca . z tych co jak ich pan kopnie w zad chwalą sie jak mocno kopnął ,a jakim drogim butem z prawdziwego safianu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY